Pandemie šíření nemoci tupých kokotů? Ani roušky jim nepomohly. Otrava alkoholem si vyžádala 31 obětí

CHICONCUAUTLA | Nejméně jednatřicet lidí zemřelo v Mexiku v důsledku otravy po vypití padělaného alkoholu. Informovaly o tom ve středu místní média, takže jim ani roušky nepomohly, ale jak to pili? Aha, co to pošuci?

Ilustrační snímek

Až 17 obětí zemřelo v domorodé komunitě v mexickém státě Puebla, uvedla městská rada ve městě Chiconcuautla, která zároveň vyhlásila pohotovost. Zašijí jím ústa? A co, když budou nasávat nosem?

Úřady uvedly, že otravu způsobila konzumace takzvaného „REFIN“, tradičního destilátu údajně vyrobeného v jedné z místních komunit. Policie případ vyšetřuje.

Dalších 14 obětí zemřelo v městech Telixtac a Jonacatepec ve státě Morelos, který sousedí se státem Puebla, uvedly místní úřady na Facebooku.

Podle lokálního deníku La Jornada se oběti otrávili zfalšovaným alkoholem v neděli – na Den matek. Oběti pociťovali bolesti břicha a měli problémy s dýcháním, před smrtí přišli o zrak. Podle vyšetřovatelů si oběti koupily nelegální alkohol. Oba státy prodej během tzv. pandemie koronaviru zakázaly prodej legálního alkoholu. Takže další oběti, ale pandemie šíření nemoci tupých kokotů…

Reklama: