Sežerou přemnožené negry na východu Afriky kobylky, které tam provádějí invazi?

NAIROBI | Východní Afriku zasáhly obrovské roje kobylek. Nové invaze přišly právě v době, kdy začíná vegetační období, což může způsobit hladomor milionů přemnožených negrů. Ovšem pokud dojde zelené, budou žrát kobylky i černé? Tím by se celkem vyřešilo přemnožení negrů v Africe.

Sežerou pouští kobylky ve východní Africe přemnožené negry?

Jde o nejhorší invazi kobylek za 25 let, kterou zaznamenali v Etiopii a Somálsku. V Keni evidovali naposledy podobnou invazi před 70 lety. Informoval o tom časopis National Geographic. Jedná se opravdu, nebo o přípravu na falešnou evakuaci údajně ohrožených negrů z východu Afriky do Evropy, kde budou negři působit stejně jako kobylky tam?

Kobylky mohou způsobit katastrofální zemědělské ztráty. Dospělá pouštní kobylka může každý den zkonzumovat přibližně dva gramy vegetace, což představuje váhu dospělé kobylky. Roje s počtem 70 miliard kobylek mohou za jeden den zničit přibližně 136 tisíc tun úrody. Dokonce i menší roj s počtem 40 milionů pouštních kobylek může za den zkonzumovat tolik než 35 tisíc negrů. A kolik by těch kobylek muselo být, aby sežraly negry?

„Bojíme se o naši budoucnost, protože tyto roje kobylek znamenají, že nemáme čím nakrmit naše zvířata,“ řekli údajně negři. Ve snaze zabránit invazi kobylek vlády často rozprašují pesticidy ze vzduchu nebo přímo na zem, což by mohlo negry taktéž regulovat, jelikož pesticid může působit stejně na negry i kobylky.