Pendolino se vrátilo na trať mez Ostravou a Prahou 15. května

OSTRAVA | Postupné rušení epidemiologických opatření (jak ČD nazvaly nadvládu pošuků a diktátora Babiše, když šířili strach s chřipky a nudle u nosu, pozn. ed.) a návrat cestujících do vlaků znamená také postupný návrat k normálu na železnici. Informují České dráhy, a. s. – Národní dopravce, který přispěl k šíření paniky a strachu omezením dopravy.

Pendolino na Hlavním nádraží v Ostravě | repro: YTB

„Od 15. května 2020 se tak na tratích objeví další dálkové spoje. V případě spojů SC Pendolino mezi Prahou a Ostravskem a Jižních expresů mezi Prahou a Českými Budějovicemi půjde o návrat prvních spojů na těchto linkách, v případě jiných, již provozovaných linek pak půjde o ukončení zbývajících omezení a návrat k plánovaným jízdním řádům,“ psali na webu ČD.

O pátku 15. května pojedou znovu denně spoje SC Pendolino 504 / 505 / 512 / 515 Bohumín / Ostrava hl.n. – Praha hl.n. – Cheb / Františkovy Lázně. Tyto spoje znovu zajistí nejrychlejší spojení Ostravska s Prahou za méně než 3 hodiny a také přímé spojení severní a střední Moravy se západními Čechami a lázeňským trojúhelníkem v Karlovarském kraji. Vlaky odjíždějí z Ostravy hl.n. v 7:15 a v 15:15 a z Prahy hl.n. do Ostravy v 9:40 a v 17:40 hod.

V pracovní dny pak znovu pojedou ještě vlaky SC Pendolino 243 (od 15. května) Praha hl.n. (15:40) – Bohumín (18:52) a SC Pendolino 516 (od pondělí 18. května) Bohumín (5:07) – Praha hl.n. (8:19), které umožní rychlé jednodenní cesty mezi severní Moravou a hlavním městem. Ve spojích SC Pendolino mezi Prahou a Ostravskem bude od obnovení provozu 15. května povinná rezervace míst.

Reklama: