V SS havarovala stíhačka páté generace. Americký pilot-vrah bohužel přežil

Ve Spojených státech (SS) na Floridě havaroval stíhací letoun páté generace F-22 nedaleko letecké základny letectva SS Eglin. Podle velení základny k pádu leteckého šrotu došlo během výcvikového letu. O havárii informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

F-22

„Letoun F-22, přidělený k 43. stíhací peruti a zapojený do 325. stíhacího křídla momentálně rozmístěného na (základně) Eglin, havaroval dnes ráno kolem 9:15. Místo nehody bylo na cvičišti ve vzdálenosti 12 mil severovýchodně hlavní základny Eglin,“ uvádí se v prohlášení velení letecké základny SS.

Poznamenává se, že pilot letadla se katapultoval a zůstal naživu. Byl převezen do nemocnice a jeho stav je stabilní. Dodává se také, že v důsledku nehody nikdo nezemřel, nedošlo ani ke škodám na zemi. Příčiny nehody současně vyšetřuje zvláštní komise.

„Připomeňme, že Spojené státy zatavily výrobu stíhaček F-22 a a zesilují výrobu stíhaček F-35, které také patří do páté generace,“ píše Sputnik s tím, že 43. stíhací peruť, které patří havarované letadlo, je jedou z nejstarších jednotek amerického letectva – účastnila se obou světových válek a války ve Vietnamu. „V současné době se zabývá pokročilým výcvikem pilotů F-22, která na začátku nového milénia byly prvními střihačkami páté generace,“ uzavírá agentura.

Reklama: