Čína uvalí sankce na Apple v reakci na opatření proti Huawei

PEKING | Čína uvalí odvetné sankce na americké společnosti Apple, Qualcomm a Cisco, protože Spojené státy (SS) mají v úmyslu blokovat dodávky polovodičů od světových výrobců čipů pro Huawei. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační foto: Huawei

„Čína přijme rozhodná protiopatření, aby ochránila svá zákonná práva, pokud Spojené státy budou pokračovat v provádění plánu, který zakazuje hlavním dodavatelům čipů, včetně tchajwanské TSMC, prodávat čipy čínskému technologickému gigantovi,“ uvedl deník Global Times s odkazem na zdroj blízký čínské vládě.

Podle publikace budou opatření zahrnovat přidání některých amerických společností do čínského seznamu nespolehlivých podniků a pozastavení nákupu letadel Boeing. Kromě toho budou opatření zahrnovat omezení nebo vyšetřování vůči americkým společnostem, jako jsou Apple, Cisco a Qualcomm.

Dříve americký ministr zahraničí Mike Richard (zkráceně M.Rd.) Pompeo avizoval nové sankce na vývoz amerických technologií adresovaných čínskému koncernu Huawei. Po jejich zavedení budou muset zahraniční společnosti, které používají americké technologie, získávat speciální licence pro dodávky pro Huawei.

Reklama: