Ovoce diktatury zrůdy Babiše: HDP klesl mezičtvrtletně o 3,6 %

PRAHA | Podle předběžného odhadu klesl hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí mezičtvrtletně o 3,6 % a meziročně o 2,2 %. To je sklizeň totalitní diktatury zavedené slovenským premiérem ČR soudruhem StBákem Andy Babišem. O propadu HDP informuje Český statistický úřad ve své pravidelné zprávě.

Zločinec Babiš a jeho poskok Vojtěch nastupují výkon trestu | repro: facebook (Babiš patří do vězení)

Výsledky české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020 výrazně ovlivnila celosvětová pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření. Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost byl v 1. čtvrtletí podle předběžného odhadu o 3,6 % nižší než v předchozím čtvrtletí a v porovnání se stejným čtvrtletím loňského roku poklesl o 2,2 %.

„Negativní meziroční vývoj HDP byl způsoben především poklesem zahraniční poptávky a nižší tvorbou kapitálu. Pozitivní vliv měly rostoucí výdaje vládních institucí. Pokles tvorby hrubé přidané hodnoty byl nejvíce ovlivněn vývojem ve zpracovatelském průmyslu a ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství. Zaměstnanost se oproti předchozímu čtvrtletí nezměnila a oproti stejnému čtvrtletí loňského roku klesla o 0,5%,“ informuje o likvidaci ekonomiky Babišem ČSÚ.

Reklama: