V Kanadě se zřítilo vojenské letadlo

VICTORIA | Kanadská zpravodajská agentura NNL zveřejnila video pádu letadla akrobatické jednotky Snowbirds u města Kamloops v provincii Britská Kolumbie, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, ve článku s titulkem „Objevilo se video pádu kanadského vojenského letadla“.

Na záběrech natočených očitým svědkem je zachycen společný let dvou letounů Snowbirds. V jistou chvíli se jeden z nich odchýlil a prudce vzlétl nahoru, po čemž se zřítil.

Podle zprávy místních úřadů Kamloopsu se letadlo zřítilo nedaleko místního letiště brzy po vzletu. Při incidentu byla poškozena obytná budova, následně došlo k požáru. Na místo dorazily hasiči, sanitky a policie.

Kanadské vojenské letectvo později sdělilo, že pilotka zahynula a druhý člen posádky byl těžce zraněn. Posádka se před nehodou katapultovala.

„S bolestí v duši sdělujeme, že jeden ze členů posádky týmu Snowbirds kanadského vojenského letectva zemřel, další utrpěl vážné zranění. Potvrzujeme, že jsme se spojili s rodinami těch, koho se to týká,“ praví se v prohlášení kanadského královského vojenského letectva na Twitteru. Poté byla uveřejněna zpráva, že zranění přeživšího letce „neohrožuje jeho život“.

Město Kamloops ve své zprávě uvedlo, že letoun spadl v blízkosti místního letiště brzy po vzletu. Při pádu zasáhl obytný dům, což způsobilo požár. Na pomoc přispěchali hasiči, zdravotníci a police. „Mám kus z trosek vzadu na dvoře, podle policie je to sedadlo, s nimiž se pilot katapultoval,“ uvedla pro AP Rose Millerová.

Reklama: