Anektuje Izrael brzy Západní břeh a údolí Jordánu?

JERUZALÉM | Izraelská suverenita by měla být rozšířena na Západní břeh Jordánu a údolí Jordánu. Na speciálním shromáždění Knesetu to oznámil premiér židovského státu Benjamin Netanjahu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Izraelská vlajka

Izraelský premiér Benjamin „Bibi“ Netanjahu, když v neděli v Knesetu představil 35. vládu Izraele, kterou vytvořil na základě voleb z 2. března, vyslovil názor, že nastal čas na anexi arabských území ve prospěch židovských osad na Západním břehu Jordánu a údolí Jordánu.

„Tato území jsou místem, kde se židovský lid objevil a rozvinul. Je na čase rozšířit izraelskou suverenitu a napsat další slavnou kapitolu v historii sionismu,“ prohlásil premiér na speciálním zasedání Knesetu v živém přenosu parlamentního kanálu izraelské televize.


35. kabinet židovského státu byl vytvořen na základě koaliční dohody mezi stranou Likud a stranou Kachol lavan bývalého náčelníka generálního štábu izraelské armády Binjamina „Benny“ Gance.
Premiér oficiálně stanovil podmínky dohodnuté s jeho volebním soupeřem Bennym Gancem, kterého Netanjahu nedokázal porazit přímo ve třech po sobě následujících všeobecných volbách.
V souladu s dotyčným dokumentem budou předsedou vlády Netanjahu a Ganc, každý po 18 měsíců. Gantz bude působit jako ministr obrany, dokud 17. listopadu 2021 nepřevezme roli předsedy vlády od Netanjahua. Píše o tom Jerusalem Post.

Reklama: