Vadim Petrov: Přestávám si o smrtonosné pandemii cokoliv přesvědčivě myslet

PRAHA | Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov má pochybnosti o mediálním obrazu údajně nebezpečné nemoci covid-19, který poslední měsíce přinášejí různá média. Ilustruje to na počtech nemocných v poslední době. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Covid-19

„Včera nárůst nemocných dvacet, v ČR dosud zemřelo 298 infikovaných. Ne na Covid, ale s koronavirem v těle. Přestávám si o té smrtonosné pandemii cokoliv přesvědčivě myslet,“ uvedl Vadim Petrov. Podle jeho postoje je na celkovém průběhu událostí vidět, že něco se skutečně dělo. Situaci ale nepomohla ani politická opozice, která je podle názoru mediální experta v zákrytu za vládou.

„Válku s koronavirem řídili odborníci, vláda zajišťovala jen exekutivní výkon. Virus zachvátil celý svět; něco se prokazatelně dělo,“ napsal Petrov na svém Facebooku a dodal: „Ještě mohla být šance, že skutečnost odhalí opozice, ale ta je v zákrytu, když vláda dělala v zásadě jen to, co jí ODS a TOP09, doporučily.“

Vadim Petrov

Mediální expert rozmýšlí nad tématem, zdali se ve světě najde autorita, která by řekla, že covid-19 jako takový byl jen velký nesmysl a jednalo se o mediální bublinu: „Jsem zvědav, jestli se vůbec ve světě najde důvěryhodná autorita a řekne, přátelé, byl to jeden velký bullshit. Mediální bublina, ve které se zájmy médií a politiků vzácně potkaly – veřejnost se nalepila na obrazovky a politici konali, aby je voliči a novináři netrhali na kusy za nečinnost. Stačil silnější podnět a roztočila se ruleta, které jsme se účastnili všichni,“ uvedl člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Obratem ovšem dodává, že podle jeho názoru se lidé nikdy nedozvědí, jak vážná situace skutečně byla nebo nebyla: „Jak dramatická ale situace byla, se ve skutečnosti nikdy nedozvíme. Pošleme k soudu pár hyen, které kšeftovaly s rouškami, založíme vyšetřovací komise… Roušky ale budeme odkládat zvolna a s rozmyslem. Roušky jsou symbolem odpovědnosti. Afirmace. Vnitřním přesvědčením, potvrzením, že jsme se ztotožnili. Císařovy nové šaty chvalme, jedeme v tom všichni,“ uzavřel Vadim Petrov své vyjádření na Facebooku.

Dále pak Petrov později na svém Facebooku publikoval zamyšlení, které podle všeho souvisí s koronavirem covid-19. Ptá se, zdali lidé přestali po příchodu nemoci AIDS souložit? „Když se objevil AIDS, taky požadovali doktoři, abychom přestali souložit? Nepamatuju si,“ uvedl.