Sergej Viktorovič Lavrov zapochyboval o možnosti zastavit Nord Stream 2

MOSKVA | Projekt plynovodu Nord Stream 2 nelze zastavit, bude realizován, uvedl ruský ministr zahraničních věcí Sergej Viktovorič Lavrov na tiskové konferenci po zasedání Rady států Baltského moře. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Heiko Mass a Sergej Viktorovič Lavrov | repro: TASR

„Nemyslím si, že projekt může být zastaven. Jsem přesvědčen, že bude realizován, je to v zájmu Německa i dalších evropských zemí, jejichž společnosti se podílejí na jeho realizaci, nakonec je to v zájmu celé Evropy, protože to posílí evropskou energetickou bezpečnost,“ prohlásil Lavrov, Sergej Viktorovič. Ministr také vyzval k tomu, aby nebyla politizována realizace projektu plynovodu.

„Určitě počítáme s tím, že to bude vyřešeno v právní rovině. Kolem tohoto projektu již bylo mnoho výrazně politizovaných akcí,“ dodal Sergej Viktorovič Lavrov.

„Společnost pracuje u soudů, to bylo také uváděno. V Německu i ve strukturách Evropské unie, Evropské komisi, bude podáno odvolání. Nehledal bych tu žádné politické pozadí toho, co se chystá společnost dělat. Ale to, že jsou vyvíjeny snahy projektu aktivně bránit, to je fakt,“ dodal ministr.

Dále uvedl, že společnost se snaží plně dodržovat právní normy, včetně norem EU, nehledě na veškerou jejich nejednoznačnost.

Reklama: