Tleskám postoji Maďarska. Postavme se diktatuře EU

Maďarská vláda se nehodlá podřídit verdiktu Soudního dvora EU. Podle něj by totiž, zjednodušeně řečeno, Maďaři museli vpouštět migranty na své území. A to zcela logicky nechtějí.

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

Maďarská legislativa je v tomto směru dobře nastavena. Tamní zákony totiž neumožňují udělit ochranný status člověku, který na území státu přijde z bezpečné tranzitní země. A tak vzhledem k tomu, že migranti přicházejí ze Srbska, mají smůlu a Maďaři je lifrují do zemí jejich původu – zkrátka tam, kam patří. Podle maďarské vlády navíc v dnešní době koronavirové pandemie uprchlíci představují zdravotní riziko.

Verdikt soudního dvora v praxi znamená, že by Maďarsko muselo povinně přijímat všechny migranty, kteří o to požádají. A to je opravdu nepřijatelný unijní diktát, kterému je třeba se vzepřít.

Každá země má právo na svébytnost a je jen na ní, jaké zákony přijme s cílem ochránit své vlastní území a obyvatele. A pokud se to unii nelíbí, nedivil bych se, kdyby se k odchodu z ní rozhodly po Velké Británii i další země.

Reklama: