Jako komunisté! EU chce poroučet větru a dešti!

PRAHA | Sputnik ve svém titulku informuje: Klaus ml. o Green Dealu: Nemyslím si, že se má člověk snažit „poroučet větru a dešti“. Nemá na to ani EU.

V Bagdádu sněžilo a Greta na to čučí jako pizda

„Český politik a šéf Hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na svém Facebooku vyjádřil k tomu, proč by se měl zrušit tzv. Green Deal Evropské unie. Politik ve svém příspěvku například uvádí, že si nemyslí, že se má člověk snažit „poroučet větru a dešti“. A podle jeho slov na to nemá ani EU,“ dočteme se doslova v perexu článku agentury.

A dále autor článku píše: „Klaus junior zveřejnil na sociální síti příspěvek, k němuž připojil fotografii článku v časopisu Týden, který nese název „Zrušme Green Deal!“. V článku politik pojednává o tom, že EU i nadále počítá s ozeleňováním bez ohledu na ekonomickou krizi způsobenou koronavirovou pandemií. Zamýšlí se nad tím, zda by měl být tzv Green Deal (Zelený úděl), který počítá do roku 2050 s klimaticky neutrální Evropou, zrušen nebo by se v něm mělo pokračovat.“

Toto téma pak ještě rozvinul ve svém facebookovém příspěvku, kde hned v úvodu píše, že katastrofických scénářů o tom, jak špatně je na tom naše planeta, jak se za pár let usmažíme, jak dojde k zaplavení ostrovů, jak za to může člověk atd, je mnoho: „Tohle všechno na nás útočí různými kanály. Vlády a další do tohoto „informačního boje“ pumpují miliardy, OSN a další globální i méně globální organizace přijímají usnesení a jedné pubertální dívce jsme dokonce ukradli dětství. Kdo chce – všechny tyto informace, včetně změny od „Globálního oteplení“ k lépe marketingově využitelné a hůře vědecky vyvratitelné „Klimatické změně“ – má. A může tomu všemu věřit či se dokonce zapojit,“ pokračuje.

Stejně tak ale podle Klause juniora existuje velké množství opačných „skeptických“ hlasů a názorů. Ty ale podle něj mají menší či žádnou podporu velkých financí, univerzit i politiků. „Ale na světě, zaplaťpámbůh, to funguje tak, že lidé mají hlad po nešablonovitých a neunifikovaných informacích. A tyto se šíří. My starší pamatujeme z doby komunismu,“ dodává.

„Táboru skeptiků hraje do karet ještě jeden fakt. A sice, že věda (pravda o světě kolem nás) nezná žádný konsensus, většiny či formální stanoviska vědeckých institucí. (…) Neboli něco pravda buď je, nebo není, o tom je věda. I argument, který se snaží většina ukřičet, nelze zničit, pokud je pravdivý,“ myslí si šéf Trikolóry.

Z toho tak plyne, že i lidé velmi skeptičtí vůči politicko-vědeckému náboženství klimatické změny, mají dosti argumentů geologů, historiků, ekologů, ekonomů i přírodovědců.

On sám však v příspěvku upozorňuje, že nechce tento text zasvětit snášením argumentů pro skeptický pohled na věc, i když jej sám zastává. Prý se jen „rozhlédne kolem sebe v době pandemie koronaviru“.

Václav Klaus

„Nedosáhli klimatičtí alarmisté náhodou v uplynulých týdnech už svého cíle? Průmyslová výroba se propadla a dál propadá. Nikdo nikam nelétá. Zvýšenou roli budou hrát domácí potraviny. Spoustu věcí si lidé dělají svépomocí. … Ano, máme svět, který Greta a další propagovali. Jen se evidentně ukazuje, že tohle jsme tak úplně nechtěli,“ podotýká.

Následně se ptá, jaký rozdíl spočívá v tom, když průmysl zlikviduje politickou mocí disponující úředník se zeleným uvažováním oproti tomu, když ho likviduje pandemie. „Budou ty procesy a jejich dopady nějak hladší nebo déle v čase rozložené? Budou přirozenější?“ zajímá se.

Podle něj je taky tak trochu ekonomicky jasné, že Praha se svou velkou orientací na turistický průmysl – bude (a je) teď zasažena daleko více než průmysl s továrnami a „komíny“. Stejně tak se ukazuje, že „svět, který alarmisté slibovali, je utopie a realita by znamenala naopak hrůzný ekonomický propad, zmar a chaos, přičemž „planetě“ by to bylo vše jedno“.

To ale není zdaleka vše, co nám podle Klause ml. současný (pandemický) svět ukázal. „Nutnost pokory člověka před přírodou, chcete-li před bohem. Chatrnost spousty vědců a vědeckých institucí. Vždyť copak nás akademie věd (a kohorty aktivistů a politiků) varovaly naléhavě před globálním nebezpečím virů? Řešily to summity OSN? Proč jim chcete věřit ohledně klimatu?“ ptá se.

Blíží se doba ledová – bude malá zločinecká svině Greta jako čarodějnice upálena

Dodává také, že je dost možné, že svět půjde k horšímu a že možná přijde nějaká katastrofa. „Ale jsem si 100% jist, že bude zcela jiná, než to, čím nás krmí zelené náboženství,“ podotkl.
V samotném závěru pak uvádí, co by člověk měl mít a jak by se měl každý z nás chovat.

„Člověk má mít pokoru. Dělat dobře svou práci. Postarat se o své děti, dokud jsou malé, a ve stáří o své rodiče. Chovat se šetrně ke svému okolí (chcete-li přírodě). Snažit se o technologický pokrok, vynalézavost. Vědění. Nemyslím však, že se má snažit „poroučet větru a dešti“. Nemá na to. Nemá na to ani Evropa, natož Evropská unie,“ uzavřel celé téma.

Reklama: