Sergej Kužegetovič Šojgu uvedl jednu z hlavních hrozeb pro ruskou vojenskou bezpečnost

MOSKVA | Západní strategické směřování představuje největší hrozbu pro vojenskou bezpečnost Ruska, uvedl ministr obrany Ruské federace (RF) a armádní generál Sergej Kužegetovič Šojgu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes s tím, že dále agentura píše: Za účelem neutralizace hrozby byla v tomto roce naplánována řada organizačních opatření ke zdokonalení bojového složení vojsk ruské armády.

Sergej Kužegetovič Šojgu a Vladimir Vladimirovič Putin

„Západní strategické směřování zůstává pro vojenskou bezpečnost Ruské federace největší hrozbou,“ řekl na zasedání Ministerstva obrany RF. Šojgu, Sergej Kužegetovič dále uvedl, že s cílem neutralizovat hrozby v Západním vojenském okruhu v roce 2020 bylo naplánováno 28 organizačních opatření ke zdokonalení bojového složení vojsk, synchronizovaných s dodávkou moderních zbraní.

„Do konce roku bude do okruhu dodáno asi 2 000 kusů nové a modernizované techniky, v důsledku toho její podíl přesáhne 65 %,“ řekl ministr a dále dodal, uvedl, že v Rusku bude vytvořena vojensko-inženýrská akademie, která se stane hlavní vysokou školou v zemi pro přípravu vojenských inženýrů. V současné době jsou kádry pro technické jednotky připravovány Vojenským institutem inženýrských vojsk Akademie kombinovaných zbraní Ozbrojených sil RF a Ťumenskou vysokou vojensko-inženýrskou velitelskou školou.

„Za účelem dalšího rozvoje inženýrských vojsk, zvýšení efektivity vědeckého a aplikovaného výzkumu a kvality výcviku specialistů bylo rozhodnuto vytvořit vojensko-inženýrskou akademii, která se má stát hlavní vzdělávací institucí pro přípravu kádrů vojenského inženýrství,“ řekl Sergej Kužegetovič Šojgu.

Generál vysvětlil, že rozhodnutí vytvořit specializovanou vzdělávací instituci je spojeno v posledních letech se zvýšenou intenzitou využívání inženýrských vojsk k řešení různých problémů během operací a cvičení, a také k pomoci obyvatelstvu a infrastruktuře země.

„Názorným příkladem jsou jejich úspěšné akce při odminování v Sýrii a Laosu, překonání vodní překážky širší než dva kilometry na Volze, likvidace důsledků sesuvu půdy v Burejské přehradní nádrži. Vojenští specialisté vykonali obrovskou práci,“ zdůraznil.

Podle slov ministra ruští vojenští inženýři v Sýrii a Laosu vyčistili více než šest a půl tisíce hektarů půdy a 17 000 různých budov od výbušnin a zneškodnili přes 100 tisíc výbušných předmětů.

Reklama: