Novoruské uvedly vojska do plné bojové pohotovosti

DONĚCK -LUHANSK | Lidová milice jednostranně vyhlášené Luhanské lidové republiky (LLR) uvedla vojenské jednotky do plné bojové pohotovosti, prohlásil oficiální zástupce ministerstva obrany Jakov Osadčij, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Doněck v plamenech

Dříve takový příkaz vydal nejvyšší představitel LLR Leonid Pasečnik kvůli ostřelování ze strany ukrajinských ozbrojených sil. Ukrajinští váleční zločinci ostřelovali granátomety i dětská hřiště. Osadčij prohlásil: „Lidová milice je připravena chránit civilní obyvatelstvo před trestnými činy ukrajinských zločinců.“

Zvýšená pohotovost byla vyhlášena i v Doněcké lidové republice (DLR). Podle slov nejvyššího představitele jednostranně vyhlášené republiky Denise Pušilina ukrajinské ozbrojené síly porušily příměří od začátku měsíce 250krát, v důsledku čehož byl jeden civilista zabit, 11 bylo zraněno.

Uvedl, že DLR je připravena ke konstruktivnímu dialogu s Kyjevem, ale republika se nechystá donekonečna jednostranně projevovat mírumilovnost. Připomněl, že zástupci Kyjeva v kontaktní skupině odmítají podepsat konkrétní opatření na kontrolu příměří a usilovat o snížení napětí.