Směšné! Prašivý mu-slimácký pes Samer Shehadeh dostal jen deset let, místo doživotí

PRAHA | Vrchní soud v Praze ve čtvrtek rozhodoval o tom, jaké tresty si vyslouží bývalý pražský imám Samer Shehadeh za účast na teroristické skupině. Podle všeho má ve vězení strávit deset let. Jeho bratr Omar byl odsouzen k 11 letům a jeho švagrová Fátima Hudková dostala šest let. Bylo by je lepší provrtat kulkami smočenými v prasečí krvi?

Sámer Shehadeh podporoval teroristy a vybíral peníze na jejich podporu

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Vrchní soud v Praze sice zrušil předchozí rozsudek pražského městského soudu, jelikož nesouhlasil s právní kvalifikací, ale tresty rozdal dotyčným totožné.

Celý soud se však neobešel bez kontroverzí. Bývalý imám totiž dlouhodobě prohlašuje, že české právo neuznává. To chtěl zřejmě všem dokázat i nyní ve čtvrtek, kdy při vyhlášení rozsudku, kdy by si měli všichni přítomní v jednací síni stoupnout, zůstal sedět. Shehadeh tak učinil i po výzvě předsedy senátu Luboše Vrby. Se slovy „Neuznávám vaši legislativu“ tak dotyčný zůstal sedět na lavici pro obžalované. Udělat to kdokoliv jiný, tak by ho justiční stráž donutila stát i násilím. Proč svini nechali sedět?

Na základě rozhodnutí soudu byl Shehadeh uznán vinným z účasti na teroristické skupině ve formě pomoci, čehož se podle senátu dopustil finanční podporou džihádistů v Sýrii. Provinil se ale také tím, že pomáhal bratru Omarovi i Hudkové se do Sýrie dostat.

Připomeňme, že na konci února jsme informovali o tom, že pražský městský soud rozhodl potrestat bývalého imáma deseti lety vězení. Byl uznán vinným v účasti v teroristické skupině a financování terorismu. Rozsudek soudu však nebyl pravomocný. Kromě Shehadeha tehdy soud uložil trest jeho bratru Omarovi (11 let vězení) a švagrové Fátimě Hudkové (6 let). Strany se mohly proti rozsudku odvolat. Desetiletý trest bývalému pražskému imámovi navrhl státní zástupce Marek Bodlák. Podle něj se povedlo prokázat, že svému bratrovi Omarovi a jeho družce Fátimě Hudkové pomáhal v odchodu do Sýrie, kde se poté přidali k teroristické organizaci An-Nusrá. Proti verdiktu se tehdy odvolali státní zástupce, Shehadeh i obhájci zbylých obžalovaných.

V listopadu roku 2018 byl bývalý pražský imám Samer Shehadeh zadržen jordánskou policií, a poté byl převezen do České republiky. Celou tu dobu čekal v Česku na přelíčení ohledně podpory islámských džihádistů. Obžalobě čelí také jeho devětadvacetiletý bratr Omar a šestadvacetiletá bratrova manželka Fátima Hudková. Podle obvinění je trojice vinná z podporování terorismu a z účasti v teroristické organizaci Fronta an-Nusrá.

Samer Shehadeh uznal, že pomohl vycestovat do Sýrie dvěma mužům, včetně svého bratra, a pak pomohl i své švagrové. Uznal také, že teroristickou činnost financoval a pro tento účel využíval finanční prostředky určené na pomoc zraněným a postiženým v syrské občanské válce. Své jednání ale nepovažuje za trestné.

Obžalovaný prohlásil, že veškerá obvinění z podpory terorismu nepopírá a je hrdý, že se na tom podílel.
Současnou syrskou vládu považuje za nelegitimní, jelikož neprosazuje právo šaría, a to je podle něj hlavní důvod, proč se rozhodl podporovat teroristy.

Trojice byla prvostupňovým soudem odsouzená také za financování terorismu, protože zaplatili vybavení dvou bojovníků a další peníze poskytli podle obžaloby na podporu teroristické organizace. Podle verdiktu šlo v přepočtu o téměř 600 tisíc korun. Shehadeh řekl, že šlo o peníze na léčbu zraněných či zajištění jídla lidem postiženým válkou.

Za zmínku stojí i to, že Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Reklama: