Covid-19 tu zkrátka bohužel bude a musíme se s tím smířit

Každý tetí Čech přišel o peníze. Část příjmů v důsledku protikoronavirových opatření schází každému třetímu Čechovi.

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

Statistiky hovoří jasně. O práci přišlo 7% osob, více než třetina má nižší příjmy. Jenže ne každý žil s finanční rezervou. Mnoho lidí tak již dnes nemá prostředky na dobu delší než jeden měsíc.

Pandemie spolu s vládními opatřeními zamávala se životy většiny rodin. Není možné dopustit, aby lidé žili na dluh a nakonec skončili v bezvýchodné úvěrové spirále! Vláda proto musí ukončit veškerá bezpečnostní opatření co nejdříve.

Covid-19 tu zkrátka bohužel bude a musíme se s tím smířit. Již nyní počet nakažených zase pozvolna stoupá – a stejně by tomu bylo při rozvolňování opatření i za měsíc nebo rok. Nemůžeme podřídit životy nás všech koronaviru! Svět se musí vrátit do normálu – ostatně právě za to dokonce o víkendu v Evropě demonstrovaly tisíce lidí.

Světoví odborníci věnují velkou energii vývoji léku či vakcíny proti této nemoci. Důvěřujme jim a věřme, že se jim to podaří co nejdříve. Do té doby ovšem je třeba normálně žít a nedovolit, aby se zhroutila naše ekonomika. Tu je naopak nutné co nejrychleji nastartovat…

Dva šulíni?