MUDr. Ivan David má jasno: Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena a Porošenka zvedly Trumpovy šance na znovuzvolení

PRAHA | Ukrajinský poslanec Andrej Děrkač, jinak syn šéfa tajné služby SBU z doby prezidenta Leonida Kučmy, uspořádal tiskovou konferenci, na které od prezentoval záznamy telefonních rozhovorů mezi Petrem Porošenkem jakožto ukrajinským prezidentem a Joe Bidenem jakožto Obamovým viceprezidentem. Informuje na webu Nová republika poslanec Evropského parlamentu za SPD, někdejší ministr zdravotnictví a poslanec za ČSSD, jakož to i soudní znalec z obalsti psychiatrie a bývalý ředitel Psychiatrie v Bohnicích MUDr. Ivan David.

DJ Trump si vzal na mušku lidské lejno Bidena

A podle Ivana Davida je to velmi výživné na obě strany. „To, že Biden Porošenka vydíral, aby se zbavil generálního prokurátora Šokina kvůli kauze „Burisma“ se sice už dlouho v podstatě ví, ale jedna věc je něco vědět a docela jiná věc je mít o tom nezvratný důkaz,“ píše ve svém příspěvku.

Dále pak europoslanec vysvětluje, aby i nezasvěcení chápali, že je to vážné pro americké tvz. „Demokraty“: Pro připomenutí: Burisma Holdings je firma se sídlem v Limassolu na Kypru, která odkrývá a těží ukrajinské zásoby plynu.
Směrem k veřejnosti je Burisma zastoupena poradenskou a PR společností „Bell Pottinger Private“ se sídlem v Londýně patřící britskému baronovi Timothy Bellovi.
Na začátku ukrajinské krize v roce 2013 Burisma zintenzívnila lobbistické aktivity ve Washingtonu. Ministr zahraničí John Kerry najal dva blízké spolupracovníky jako lobbisty pro Burismu. V roce 2013 zahájila Burisma Holdings zásadní restrukturalizaci řízení, která měla být uvedena v „novém období růstu“. V rámci toho byl do funkce předsedy představenstva přijat americký investiční bankéř Alan Apter, který má rozsáhlé odborné zkušenosti z aktivit ve východní Evropě a bývalém Sovětském svazu.

Ivan David v Evropském parlamentu

A dočteme se opravdu zajímavé věci: „Dne 12. května 2014 Burisma oznámila, že v správní bylo vytvořeno další křeslo pro Huntera Bidena – syna viceprezidenta USA Joe Bidena.
To vše vyvolalo v době kolem Majdanu různá podezření, včetně obvinění nepotismu.
Podle zpráv z médií zaplatila Burisma v letech 2014 a 2015 celkem 3,4 milionu dolarů společnosti Rosemont Seneca Bohai LLC, která platila Hunteru Bidenovi až 50 000 dolarů měsíčně. Hunter Biden byl spoluvlastníkem Rosemont Seneca Partners spolu Christopherem Heinzem, nevlastním synem US ministra zahraničních věcí Johna Kerryho.“

David dále píše: „Hunter Biden po řadě mediálních obvinění rezignoval ze správní rady Burismy v roce 2019 předtím, než jeho otec zahájil kandidaturu v amerických prezidentských volbách.
Na začátku roku 2018 bývalý viceprezident USA Biden pro rádio Voice of America řekl, že rezignace generálního prokurátora Ukrajina Šokina je podmínkou úvěru na Ukrajinu ve výši 1 miliardy dolarů. Během panelové diskuse pořádané Radou pro zahraniční vztahy se Biden podělil o to, jak přesvědčil prezidenta Porošenka a poté premiéra Jaceňuka, aby propustili generálního prokurátora Šokina.
Biden dal Porošenkovi a Jaceňukovi ultimátum pouhých šesti hodin s tím, že pokud by nebyl generální prokurátor Šokin propuštěn včas, nedostali by od USA půjčku v hodnotě 1 miliardy dolarů.Copak to tak asi generální prokurátor mohl vyšetřovat, že to tak vadilo viceprezidentovi Bidenovi?“

Vše uzavírá a doplňuje i odkazem na video: „V rozhovoru, který přikládám, je možno vyslechnout si „úkolování“ Porošenka Bidenem a „hlášení o plnění úkolu“ Porošenkem. Prezidentem údajně suverénního státu, který si od US viceprezidenta nechá „radit“, i kdo má být nový ukrajinským generálním prokurátorem.“

Porošenko a Biden

Reklama: