Kim Čong-un se znovu ztratil?

SOUL | Předseda KLDR Kim Čong-un se znovu ztratil? V jižní Korejské republice si povšimli, že se politik se na veřejnost neobjevil poslední tři týdny, píše jihokorejská agentura Jonhap, na kterou se odkazuje agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kim Čong-un

„Úřady to pozorně sledují,“ řekl mluvčí Ministerstva sjednocení Korejské republiky Yo Sang-Ki na briefingu. „V lednu se Kim Čong-un také neobjevil na veřejnosti v průběhu 21 dnů, a proto sledujeme vývoj této situace podle zpráv médií,“ dodala. Tím jen potvrdila, že asi nemají co na práci, když sledují zjevování se Kima.

Dne 19. května severokorejský deník Rodong Sinmun oznámil, že Kim Čong-un pracuje ročně 365 dnů bez volných dnů, dovolených, narozenin, a dokonce i beze spánku, nehledě na velké množství zpráv o tom, že někam zmizel. Deník vysoce ocenil Kimovu lásku ke svému národu a vychvaloval jeho vedení nehledě na bezprecedentní těžkosti a drsné podmínky, v nichž země žije, včetně tlaku ze strany cizích států.

Kim Čong-un se zjevil v mauzoleu severokorejské dynastie Kim

V posledních měsících Kim Čong-un několikrát zmizel. Třeba 13. května bylo oznámeno, že se severokorejský předák neobjevil na veřejnosti a neučinil žádná oficiální prohlášení v průběhu 12 dnů.

V polovině dubna vynechal Kim Čong-un oslavy narozenin svého dědečka, zakladatele KLDR Kim Ir-Sena. Kvůli tomu se objevily zprávy o možné smrti nebo nemoci politika. Spekulovalo se, že KIM nemůže samostatně vstávat nebo normálně chodit, anebo že je ve vegetativním stavu. Avšak 2. května Korejská centrální zpravodajská agentura a oficiální tiskový orgán KLDR zveřejnily Kimovy fotografie z ceremoniálu otevření nového závodu, kde byl Kim přítomen na ceremonii dokončení výstavby závodu na hnojiva ve městě Sunčchon nedaleko Pchjongjangu. Akce měla proběhnout 1. května, uzavírá Sputnik.

Předseda Kim slavnostně otevírá továrnu na hnojiva (zjevení z 1.5.) | foto: KCNA

Reklama: