V troskách našli kojence. V Pákistánu havarovalo osobní letadlo. Na palubě bylo 107 lidí

ISLÁMÁBÁD | Osobní letadlo národní letecké společnosti Pákistánu, Pakistan International Airlines (PIA), havarovalo v Karáčí. Dnes o tom informovala televizní stanice Geo. Podle pozdější zprávy agentury Sputnik našli v troskách živého kojence.

Uvádí se, že dané letadlo letělo z Lahore do Karáčí, ale poblíž letiště havarovalo. „Televizní stanice se přitom odvolává na zdroje ve Správě civilního letectví. Na pořízených záběrech je vidět, jak z místa havárie stoupá černý kouř. Vzhledem k tomu, že k neštěstí došlo poblíž města, spousta obyvatel kouř zaznamenala a ulice se okamžitě zaplnily lidmi,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dříve se uvádělo, že úřady zatím nespecifikovaly, o jaký typ havarovaného letadla se jednalo. Nebyl znám ani počet cestujících na palubě. Místní média však psala, že se na palubě mohlo nacházet 95 lidí. Letadlo spadlo přímo na obytné budovy. Podle starosty Karáčí Vasima Achtara neštěstí nikdo z nich nepřežil.

Později však mluvčí dopravce informace o pádu letadla potvrdil a upřesnil, že se jednalo o Airbus A320, na jehož palubě bylo 107 cestujících. „Letoun se zřítil v Karáčí. Snažíme se ověřit informace o počtu lidí na palubě. Prozatím ale pracujeme s informací o 99 cestujících a osmi členech posádky,” řekl BBC mluvčí pákistánského úřadu pro civilní letectví Abdul Sattar Khokhar. Zatím není ani jasné, proč k nehodě došlo. Na místě v současné době zasahují záchranné jednotky.

Na místě havárie Airbusu byl nalezen živý kojenec

Na místě havárie dopravního letadla Airbus A320 v Pákistánu poblíž Karáčí bylo nalezeno živé dítě, uvádí Mirror s odkazem na místní média. Pákistánské úřady potvrdily, že katastrofu přežili dva lidé.

Na záběrech uveřejněných místní televizí je vidět člověk, který vynáší děťátko z oblasti, kde letadlo havarovalo. Rodina dítěte zřejmě žila v jednom z domů, na které spadlo letadlo. O stavu rodičů se nic neuvádí.

Podle televizní stanice SAMAA při pádu letadlo narazilo do několika domů a v místě byl přerušen elektrický proud.

Místo havárie

Reklama: