Statistika jasně říká, že tady žádná epidemie není a už vůbec ne pandemie. Babiš a jeho poskoci jsou lháři. Budou potrestání na hrdle?

PRAHA | Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek má za to, že v České republice není žádná katastrofa. Na tiskové konferenci oznámil, že už nemá smysl na celorepublikové úrovni sledovat reprodukční číslo koronaviru – číslo, které epidemiologům říká, kolik dalších lidí dokáže nakazit jeden nemocný člověk. Protože tady žádná epidemie, nebyla, není a nebude? Pandemie už vůbec ne. Takže bude Andy Babiš a jeho soubor tupých kreténů a jiných poskoků potrestán na hrdle za zničení ekonomiky?

Měl by být sviňák Babiš o hlavu kratší?

azuje se tedy, že rozvolňování karanténních opatření s sebou nepřináší velké nárůsty onemocnění. „Celorepublikové predikce přestávají dávat smysl. Plošně se vlastně nic dramatického neděje. Totéž platí o reprodukčním čísle. My jsme ve fázi epidemie, kdy plošná čísla přestávají hrát roli,“ uvedl Dušek.

„Není žádný důvod, aby se zdravotní péče nezačala vracet k normálu, včetně třeba preventivních prohlídek,“ oznámil tedy Dušek na tiskové konferenci.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, Ladislav Dušek

A pak se dočteme na Parlamentních listech, že tady ani pandemie nebyla, jelikož Dušek oznámil, že epidemie odeznívá: „Onemocnění covid-19 sice v české společnosti zůstává přítomno, ale klesá počet nových případů a v žádném případě neroste ani počet úmrtí spojených s koronavirem. V České republice zkrátka a dobře momentálně epidemie odeznívá. Pan ředitel považuje za zásadní, že se daří ochránit především ohrožené skupiny obyvatel,“ což je částečně propaganda, jelikož všichni, co zemřeli zemřeli na jiné onemocnění, jen měli vir v těle.

Dva šulíni?