Cyklón Mangga pustošil západní australské pobřeží silným větrem, deštěm a vlnami

PERTH | Nejméně osmnáct tisícovek domácností bylo postiženo v Západní Austrálii cyklónem Mangga, který silnými větry a mořskými přílivy pustošil pobřeží země. Informuje zpravodajský server news.com.au.

Ilustrace

Okolo 10 tisíc postižených nemovitostí se nachází v oblasti Středozápadu Západní Austrálie (ZA) mezi městy Kalbarri a Leeman. Bouže zasáhla i okolo 6 500 domů a podniků v metropolitním městě Perth.

Předměstí východně od Perthu zasáhly nejvíce výpadky elektřiny, včetně města Bayswater, Bassendean a Ashfield, spolu s kopcovými předměstími Sawyers Valley a Mount Helena. Dosud bylo zaznamenáno nejméně 33 žádostí o pomoc.

„Silné severovýchodní větry už pociťujeme a také zvedají hodně prachu,“ řekl v neděli odpoledne na tiskovém briefingu státní ředitel Bureau of Meteorology ZA James Ashley a dodal, že se očekává přesun bouře na jih a zasáhnou Perth a jihozápad státu. Srážky se očekávají do 100 mm.

„Jsme si opravdu jisti, že se bude jednat o velmi silný systém nízkého tlaku, který bude přecházet od jihozápadu,“ dodal.

Reklama: