Spojené státy utrácejí miliardy dolarů za protiruskou propagandu

WASHINGTON | Spojené státy, které trpí uraženou marností s neslavnou sérii vojenských kampaní na Blízkém východě, se nechtějí vzdát mýtu „exkluzivity“ vlastního národa, se ocitly tváří v tvář nepříteli. Šíří rozsáhlé dezinformace o Rusku a vedou válku proti ruským médiím, prohlásil americký politolog a bývalý náměstek prezidenta Ronalda Reagana pro hospodářské záležitosti Paul Craig Roberts. 

Jedno takové U.S. pako...

Jedno takové U.S. pako…

Jak dále informuje agentura RIA Novosti, která si prohlášení Robertse všimla, tak americký politolog doslovně řekl: „Výdaje na informační válku proti Rusku se zvýší. Dosáhnou miliard dolarů. To vše v době, kdy američtí občané jsou vystěhovávání ze svých domů pro své dluhy.“

Podle Robertse dosud do informační války Spojených států proti ruským anglojazyčným médiím, které jsou v dosahu ve Spojených státech, bylo investováno okolo 15,5 miliard amerických dolarů. Do této sumy nejsou započítány náklady na protiruskou propagandu například v Evropě či Asii, jedná se jen o peníze investované přímo ve Spojených státech.

Reklama: