Ve Venezuele proběhly masivní zkoušky protiletecké obrany

CARACAS | Venezuela ukázala schopnosti protiletadlového raketového systému Buk-M2E a raketometů BM-21 Grad a BM-30 Smerč. Americký portál The Drive upozornil na skutečnost, že venezuelská armáda v rámci cvičení vyslala kontingent sil na ostrov La Orchila u pobřeží země v Karibském moři, informuje agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Buk-M3

Ten zahrnuje systém protiletadlového raketového systému Buk-M2E, stejně jako raketometů BM-21 a BM-30. Publikace uvádí, že tato ukázka síly přichází v době, kdy prezident Nicolas Maduro slíbil doprovodit pět íránských tankerů přepravujících asi 1,5 milionu barelů benzínu do přístavu země. Venezuelský vůdce slíbil, že zablokuje veškeré americké pokusy o obsazení plavidel na otevřeném moři.

​Video ze zkoušek systémů protiraketové obrany bylo zveřejněno na internetu. ​„Byli jsme svědky vojenských cvičení… na ostrově La Orchila, během kterého byly testovány nejpřesnější raketové systémy na ochranu vod a břehů,“ řekl později Maduro v televizi.

Upřesnil, že testy byly provedeny v rámci rozsáhlejších cvičení s názvem Bolívarovský štít. Cílem je zvýšení schopnosti země reagovat na jakoukoli zahraniční agresi.