Iráčtí politici požadují vyhoštění diplomatů poté, co na velvyslanectví vyvěsili duhové vlajky oslavující buzeranty a deviaci

BAGDÁD | Lídři z celého iráckého politického spektra odsoudili vyvěšení duhové vlajky na Mezinárodní den proti homofobii, informuje o protestu propagace buzerantů a deviace v Iráku slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Podle Koránu mohou mu-slimáci bez soudu buzeranty jako odporné devianty utlouct i k smrti a nic jim za to podle práva Šaría nehrozí, spíše je postihne jen vděk okolím vyjádřený.

Duhová vlajka v plamenech

„Iráčtí političtí vůdci čin nejen oficiálně odsoudili, ale vyzvali později i na vyhoštění diplomatů, na základě kterých padli rozhodnutí několika zahraničních ambasád v zemi, vyvěsit duhové LGBT vlajky na počest Mezinárodního dne proti homofobii,“ píše doslova slovenský deník.

Deník připomíná, že Evropská unie, Světová banka a velvyslanectví Kanady a Velké Británie tak učinili v neděli, v den, který připomíná den v roce 1990, kdy Světová zdravotnická organizace (WHO) zrušila označení homosexuality jako duševní choroby. Takže prostě duševní choroba vymizí vyškrtnutím ze seznamu?

„Iráčtí politici z celého spektra reagovali na rozhodnutí velvyslanectví rozhořčeně. Ačkoliv homosexualita není v Iráku nezákonná, toto téma je v zemi velmi citlivá,“ píše autor článku, kdy nepřipomíná, že v rámci práva Šaría je nezákonná a trestá se smrtí.

Hned ten den večer irácké ministerstvo zahraničí prohlásilo: „Homosexualita je proti vznešené morálce všech božských náboženství. Všechny mise v Iráku musí dodržovat zákony země a řídit se diplomatickými normami.“ Tím dokázali, že Šaría je v Iráku nadřazena prvá vnuceným okupačními mocnostmi.

Reklama: