Argentinský puč řízení Američany ukončen: Státní zastupitelství stáhlo veškerá obvinění proti prezidentce

BUENOS AIRES | Argentinské nejvyšší státní zastupitelství stáhlo veškerá obvinění v rámci kauzy okolo prezidentky země Cristiny Fernández de Kirchner. Informuje o ukončení puče řízeného ze Spojených států (SS) agentura RIA Novosti. Argentinský nejvyšší federální státní zástupce Javier de Luca v pondělí řekl, že důkazy předložené žalobcem Nismanem nedokazovaly, že by prezidentka či kdokoliv jiný spáchal ve věci nějaký trestný čin.

Cristina Fernández de Kirchner

Cristina Fernández de Kirchner

„Zločin nebyl spáchán,“ citoval nejvyššího státního zástupce list The Guardian. Podle periodika se jedná o faktický konec celé procesu, jelikož po zamítnutí věci nejvyšším státním zástupcem v zemi není možné, aby se věci již zabýval soud.

Policejněprokurátorský puč řízený Bílým domem

Zástupci vlády Argentiny kritizovali obvinění a stoupenci prezidentky tento hon nazvali „útokem na demokracii.“ Mnoho předních právníků kritizovalo připravenou obžalobu Nismanem. Nazývali ji neopodstatněnou, nepodloženou a vykonstruovanou.

Připomíná Vám to českou Nagyget? Tak se nepletete, jelikož v rámci argentinského pokusu o puč v režii Bílého domu, bylo odhaleno napojení Nismama na americké tajné služby přes jednu argentinskou kontrarozvědku. Ta byla již rozpuštěna.

Stejně tak BIS nevarovala Nečase, že na něj policejněprokurátorská mafie, s Ištvánem a Šlachtou v čele, chystají teroristický zátah a provedení puče odstraněním vlády.

Reklama: