Babiš by samou radostí chrochtal

Andrej Babiš by zřejmě rád, aby se zvýšil podíl potravin z Agrofertu v supermarketech. Kromě něj by ale na podobný zákon drtivá většina lidí i obchodníků prodělala.

Luboš Zálom | foto: FB autora

Jsme jednoznačně proti a máme k tomu dobré důvody:

Omezení svobodného trhu. Nabídka na trhu přirozeně reaguje na poptávku zákazníků, proto už dnes se některé supermarkety chlubí vyšším podílem českého zboží. Když ho zákazník chce, dostane ho.

Nastalo by zdražení potravin a snížení kvality zboží, protože obchodníci budou muset nabízet zboží z ČR i v těch případech, kdy bychom mohli mít ze zahraničí levnější a kvalitnější alternativu

Co specializované obchody, které se zaměřují například na asijskou kuchyni? Budeme si v těchto obchodech kupovat čínské speciality vyrobené v Agrofertu?

Nemáme nic proti českým produktům, naopak. Vážíme si každého podnikatele, zemědělce a všech, kteří uvádí na trh produkty vyrobené v naší zemi. Zároveň věříme, že kvalitní tuzemské produkty se na trhu prosazují přirozenou cestou už teď. Na návrh z dílny poslanců z ANO a SPD by ale doplatil především zákazník.

Reklama: