Petr Štěpánek prozradil, kdo jsou antidemokratičtí exoti a kázal je i na fotce

PARDUBICE | Na sociální síti se objevují poznámky v souvislosti s problematikou zvolení členů Rady ČT, která má dohlížet na kroky vedení veřejnoprávní televize. Po dvouměsíční přestávce kvůli pandemii se toto téma vrací na program sněmovny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Petr Štěpánek z Trikolory představil antidemokratické exoty

Jeden z původních zakladatelů ODS, hudebník a nyní člen Trikolóry Petr Štěpánek se rozhodl napsat krátkou poznámkou v souvislosti s uvedeným tématem, píše agentura.

Zdůraznil, že ohrožením demokracie nejsou úplně normální lidé, kteří kandidují do Rady České televize, nýbrž politici, kteří tuto kandidaturu úplně normálních lidí za ohrožení demokracie označují.

„Ohrožením demokracie jsou TOP 09, STAN, ODS, lidovci, piráti, Milion chvilek a další podobní antidemokratičtí exoti, kteří se bojí svobody slova a volné soutěže myšlenek,“ cituje Štěpánka agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jak je známo, spolek Milion chvilek pro demokracii například opakovaně vzkazoval politikům, koho v žádném případě do Rady ČT nelze zvolit. Z nějakého důvodu u chvilikářů šlo o ekonomku Hanu Lipovskou a novináře Luboše Xavera Veselého. Ve svém příspěvku Petr Štěpánek sdílel i fotografii, na níž lze vidět představitele zmíněných stran.

Reklama: