Katolická církev ve Spojených státech podporuje DJ Trumpa a Republikány

WASHINGTON | Vysoce postavení katolické církve ve Spojených státech (SS), ale i převážná část katolíků v SS podporují vůdce země DJ Trumpa a mají pro jeho politiku velké sympatie.

DJ Trump při projevu na Pochodu pro život

Absolutně je neovlivňuje to, že The New York Times napsal, že američtí Republikáni jsou stranou, která je ještě mnohem více vpravo než rakouská FPÖ, kterou němečtí politici a média dávají na jednu úroveň s AfD, což je takové matlání hoven mediálních mrdek. A proto je to skvělá reklama, kdy lidská lejna z „Timesů“ tak píšou.

„V každém případě platí, že Republikáni nemají nejmenší problém s tím, když je někdo označí za extrémní pravici. Jejich nejvyšší hodnoty jsou národ, silný patriotismus a víra. A to jsou i nejvyšší hodnoty amerických katolíků a jejich biskupů,“ píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk a mnoho takových by vědělo, jak s liberálními čarodějnicemi naložit… Plály by na hranicích?

Pak jsou podle definice New York Times i oni extrémní pravičáci a tedy ještě horší než AfD. Před nedávnem se vyjádřil kardinál Raymond Burke, který pochází z USA, velmi pozitivně o konzervativních pravicových stranách, jakou je i AfD, dodává slovenský deník, kdy z katolíků se snaží liberální média dělat horších než pekelníky.

Americké katolické médium National Catholic Reporter napsalo, že američtí biskupové a kardinálové mají k Trumpovi velmi dobrý vztah a když o něm hovoří, tak to zní, jako kdyby to byly výpovědi jeho blízkých spolupracovníků. „Jedním z nich je i kardinál Timothy Dolan, který jasně dává najevo, že je sympatizantem Trumpa,“ píše slovenský redkator.

Roman Bednár ve svém článku dále píše, že dokonce i německá katolická církev, jejíž převážná část je konformní s vládou v jejím boji proti AfD a konzervativním pravičákům, musela přiznat, že v katolických kruzích ve Spojených státech se Trump těší velké oblíbenosti i proto, že se velmi zasazuje ochranu života všech ještě nenarozených dětí, které jsou v matčině těle a že je zásadně proti potratům.

„Je prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil ‚Pochodu pro život‘ a přednesl tam projev, uzavřel slovenský redaktor.

Reklama: