Evakuované teroristy ze Sýrii po výcviku v Turecku vysílají do Libye

DAMAŠEK | Syrské a kurdské média upozornila na to, že evakuované teroristy, kteří působili v Sýrii, po výcviku v Turecku posílají do bojů v Libyi. Uvedly, že nejnověji minimálně 3 400 teroristů z tzv. bývalé syrské opozice se účastní výcviku v tréninkových táborech v Turecku a zanedlouho je pošlou do Libye, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Satan Erdogan – Şeytan Erdoğan (repro: twitter – @Tacasso_Arts)

Na straně teroristů, kteří podporují v Libyi americkou loutkovou Vládu národního porozumění premiéra Fayez al-Sarraj bojuje přes 10 tisíc žoldáků, kteří začátkem roku přišli ze Sýrie. Poslední skupinu terorisů v počtu 500 do Tripolisu dopravili Turci uplynulou neděli.

Syrské a kurdské média zdůrazňují, že ozbrojenců do Libye posílají proturecké skupiny, které jsou dislokované v provincii Idlib a příhraničních lokalitách na severu Sýrie. To vše za pomoci turecké armády a vlády, která otevřeně v oblasti terorismus pod podporuje, tak jako válečný zločinec Recep Tayyip Erdoğan.

Média dále podotýkají, že v Libyi jsou fakticky dvě vlády: tzv. mezinárodně uznávaná Vláda národního porozumění premiéra Fayez al-Sarraj (což jsou proamerické ltouky) a prozatímní vláda Abdulláha al-Thane, která vládne na východě země a je podporována Libyjskou národní armádou polního maršála Chalífua Haftara, kteří mají mandát z posledních voleb, které se v zemi uskutečnily.

Haftar 12. prosince 2019 oznámil generální útok na Tripolis, aby, jak prohlásil, zlikvidoval teroristické skupiny, které se tam ukrývají. Turecko však to země poslalo své teroristické oddíly, aby Haftorovy pokusy o osvobození celé země odrazili.

Reklama: