Prezident Václav Klaus si podal tupého Babiše a jeho mongoloidní poskoky

PRAHA | Prezident Václav Klaus v rozhovoru upozornil na ekonomické těžkosti, které prý teprve přijdou. Vyjádřil se i ke kauze okolo památník maršála Koněva, ale také k antisemitismu ministra Petříčka a jeho protiizraelským postojům. O rozhovoru informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prezident Václav Klaus si podal tupého Babiše a jeho mongoloidní poskoky

„To dokazuje, že zahraniční politika není vůbec nijak řízená. To, že dva ministři vlády udělají tato vyjádření a premiér je překvapen a neví o tom, to je signál chaosu,“ prohlásil na adresu české kauzy okolo izraelské politiky a snahy židovského státu o obsazení nových území v rozhovoru pro You radio talk.

„Pokusy revidovat výsledky druhé světové války považuji za naprostý skandál. (…) Válka se prostě nedá přepsat, všichni víme, jak to bylo,“ uvedl profesor Klaus s tím, že ho popuzuje, když mladí lidé si dovolují dělat silácké soudy ohledně toho, kdo nás osvobodil a dodal, že s druhou světovou válkou se nesmí hrát politické hrátky.

V rozhovoru o Evropské unii prohlásil: „EU je entita za zenitem“ a dodal, že kéž by byla dnešní situace v EU k znovuzrozením národního státu. Prezident Václav Klaus také prohlásil, že po konci koronavirové krize očekává novou ofenzivu ze strany Evropské unie, neboť ta v poslední době údajně čekala na to, až se převalí situace s koronavirem. Plány Angely Merkel a Emmanuella Macrona, podle názoru Klause, pouze uvrhnou Evropu do nových ekonomických problémů.

Zločinecká média na politickou objednávku měla lidi vystrašit skoro až k smrti, svým lhaním, propagandou a vymýváním mozků. „Nechápu to. Já myslel, že každý bude mít pocit obrovského osvobození, vydechnutí,“ uvedl na téma, proč lidé i po rozvolnění opatření nadále nosí roušky. Roušky v současné době už podle jeho názoru patří do koše. „To vypovídá o tom, že se naším médiím, hojně podněcovaným našimi politiky, opravdu podařilo lidi vystrašit. V tom se média ukázala jako mimořádně efektivní. Zatemnili rozumné uvažování lidí,“ prohlásil Václav Klaus.

A vyjádřil se i ke zničené ekonomice slovenským premiérem ČR Andym Babišem a jeho tlupo mongoloidních poskoků, co si myslí, že je vláda. „Ekonomika je v děsivých problémech a bude v daleko děsivějších problémech. Dnes se v ekonomice pořád ještě nic nestalo. Naše míra nezaměstnanosti se teprve zvýší,“ řekl a poukázal na obrovský nárůst nezaměstnaných v USA. V případě Česka se údajně jedná o „rozvolňování“ nezaměstnanosti – snahu roztáhnout nárůst nezaměstnanosti na dlouhé časové období. Podle jeho názoru nemá současná ekonomická koronavirová krize snadné řešení. „Jestli si někdo myslí, že ekonomika je na vypínač, (…) tak to není,“ dodal prezident, přičemž situace se bude napravovat velmi dlouho.