Justiční převrat dokonán. Jako za Gottwalda? Soud uznal Petra Nečase vinným z křivé výpovědi

PRAHA | Soud uznal bývalého českého premiéra Petra Nečase vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Česká televize (ČT) to zjistila z justiční databáze Infosoud, jak informovala ve středu na svém webu.

Petr Nečas

Obvodní soud pro Prahu 1 případ rozhodl trestným příkazem. Verdikt není pravomocný. Podle obžaloby Nečas křivě svědčil ve prospěch své současné manželky Jany Nečasovy (dříve Nagyové).

„Výsledek: uznání viny,“ píše se v justiční databázi v rámci trestního řízení proti Nečasovi (ODS). „Ano, soud vydal příkaz, trestným příkazem se vždy uznává vina. Jaký trest uložil, oznámím, až to bude mít doručeno obviněn,“ uvedla pro ČT mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 pro trestný úsek a soudkyně Pavla Hájková.

V kauze zneužití Vojenského zpravodajství vypovídal Nečas jako svědek. Tajné službě zadávala úkoly jeho milenka Jana Nagyová v době, kdy byl Nečas předsedou vlády.

Nagyová (dnes Nečasová) řídila jeho sekretariát. Zpravodajové sledovali premiérovu tehdejší manželku Radku. Když kriminalisté toto zneužití Vojenského zpravodajství odhalili, Nečas řekl, že o sledování nevěděl. Později však u soudu hovořil opačně – prohlásil, že si u Nagyové tajnou službu objednal sám.

Reklama: