Budu se havloidi a lidská lejna z ČT hromadně věšet? Ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Lubomír Veselý usednou do Rady ČT

PRAHA | Poslanecká sněmovna ve středu v tajné volbě zvolila do Rady České televize ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Luboše Xavera Veselého. Mezi dalšími kandidáty byli psycholog Ivan Douda, filmový tvůrce a děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma, informuje Sputnik.

Bude ukradená ČT lidem vrácena | repro: afra.cz | autor koláže: Ondřej Höppner

Agentura, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o poslanecké tajné volbě nových radních informuje v čánku s titulkem: „Český moderátor Luboš Xaver VeselýSněmovna zvolila nové členy Rady ČT. Nejčernější scénář kavárny se naplnil,“ kdy článek je doplněn perexem ve znění: „Do Rady ČT po středečním hlasování poslanců usednou ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Lubomír Veselý.“

Připomeňme, že fašistická opozice a část liberálních komentátorů dříve varovaly, že středeční volba může ohrozit nezávislost Rady ČT. (Jak? Demokratickou volbou?) Do působnosti rady mimo jiné náleží jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu, což může částečně pomoc odstranit z pozice pořádné žáby na prameni šířící v ČT lži, dezinformace a zločineckou probruselskou propagandu.

V březnu v prvním kole volby do 15členné Rady ČT poslanci zvolili někdejšího šéfa televizního zpravodajství Romana Bradáče, ekonoma Pavla Kysilku a bývalého hokejistu a poslance Jiřího Šlégra.
Lipovská poděkovala jak České biskupské konferenci, která ji nominovala, tak i těm, kdo pro ní dal hlas, ale i těm, kdo hlasoval za jiné kandidáty.

„Děkuji Otci kardinálovi Dominik Duka, České biskupské konferenci, těm, kdo mě volili, ale také těm, kdo mě nevolili. Budu se snažit pracovat tak, aby na konci i oni věděli, že to vše mělo smysl. Práce teprve začíná – a já slovy Sv. Jana Pavla, jehož sté výročí narození si v květnu připomínáme, pokorně prosím: ‚Když udělám chybu, opravte mě!‘“ napsala na Facebook. Poděkoval i Xaver Veselý. „Díky všem za podporu,“ napsal lakonicky.

Fašisté bijí na poplach, jimi ukradená ČT se vrací lidu

Fašistická štětka Pekarová Adamová

Na výsledky volby začali reagovat i čeští politici i zástupci občanské společnosti. Podle Předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dnešní volba není dobrou zprávou pro ČT. Ta vyzvala k probuzení občanské společnosti: „Zvolení pánů Veselého, Matochy a paní Lipovské není pro ČT dobrá zpráva, to je naprosto zřejmé. Dělali jsme, co jsme mohli, nestačilo to. Teď by se měla probudit občanská společnost. Volby 2021 budou šancí. My Vám musíme dát reálnou možnost porazit tuhle vládu, vy nám důvěru,“ napsala na Twitter šéfka topky.

arcikokot Mirďa Pinďa Kalousek posranec PSP

Její stranický kolega volbu označil za likvidaci nezávislé veřejnoprávní televize, za což obvinil i koaliční sociální demokraty: „Plnou odpovědnost za likvidaci nezávislé veřejnoprávní televize nese @CSSD. Já vím, že oni takhle nevolili. Ale měli možnost tomu zabránit a neudělali to. To je možná horší zločin, než přímá účast na zločinu,“ uvedl šéf poslanců TOP 09.

Petr Fiala se snaží mluvit

Předseda občanských demokratů Petr Fiala varoval, že dnešní volba je předehra ke snaze zmocnit se celého státu a vyzval občany, aby šli k volbám: „Dnešní volba členů Rady ČT je odrazem současné většiny v Poslanecké sněmovně. Můžeme s tím stokrát nesouhlasit, ale změnit se to dá jedinou cestou – volbami. Všichni si musíme uvědomit, co všechno je v sázce,“ zdůraznil Fiala. „Snaha o ovládnutí medií je jen předehrou ke snaze zmocnit se celého státu. Věřím ale, že podzimní krajské a senátní volby budou začátkem cesty, která skončí příští rok změnou politiky v ČR,“ doplnil.

Čtyři havloidní pošuci – Rakušana k Kolína, Farský bez mozku a Smoljak vedle komunistického posluhovače Svěráka | repro: STAN

Výsledky volby negativně vnímá i senátor za STAN David Smoljak, který dnešní den označil za černý den pro zemi: „Všechny tři spojuje silně konzervativní vidění světa, odpor vůči liberálům, neziskovému sektoru, kriticky vystupujícím médiím, Evropské unii, Gretě Thunberg… Zkrátka, vůči všemu, co tak bytostně nesnáší Václav Klaus a Miloš Zeman. Ultrakonzervativní vidění světa tak bude mít v Radě ČT věru silné zastoupení. Po včerejšku tak bohužel i dnes můžeme vyhlásit další ČERNÝ DEN pro Českou republiku,“ sdílel své rozhořčení na Facebooku.

Pirátský antisemita a levicový terorista Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si postěžoval, že do Rady nebyli zvoleni odborníci a volbu ovládli politické kalkulace. Slíbil, že Piráti budou hlídat činnost Rady ČT: „V Radě ČT mají sedět kompetentní odborníci, kteří budou chránit nezávislost a objektivitu veřejnoprávních médií. Takové lidi jsme s Piráty podporovali. Byli to pánové Klíma, Holý a Douda, kteří získali největší podporu volebního výboru, což svědčí také o jejich nadstranickosti. V tajném hlasování však sněmovna rozhodla jinak. Bohužel Rada bude doobsazena lidmi na základě jiných preferencí a politického handlu. O to víc budeme hlídat její činnost,“ konstatoval Bartoš.

Vůdce mediální žumpy ČT Dvořák | repro: ČT

Na volbu reagoval i sám ředitel ČT Petr Dvořák, který varoval před tlakem poslanců na veřejnoprávní televizi: „Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT,” uvedl v reakci ředitel ČT Petr Dvořák s tím, že o svědčí nedávný Berkovcův dopis. Tím generální ředitel dokázal, že je hovado a lidská svině, jelikož své nově zvolené nadřízené označil za utlačovatele a demokratickou volbu za nátlak.

ČT HOVNA