Sputnik: Zablokovaly ho z obou stran. Ruské stíhačky Su-35 zachytily letoun Vojenského námořnictva SS

MOSKVA | Šestá letka Vojenského námořnictva Spojených států (SS) zveřejnila na YouTube videozáznam zachycení svého výzvědného letounu Poseidon P-8A dvěma ruskými stíhačkami Su-35, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dvě ruské stíhačky Su-35 zachytily v úterý „nebezpečně“ výzvědný letoun Poseidon P-8A amerického vojenského námořnictva nad Středozemním mořem, tvrdí tisková služba šesté letky.

„Američtí vojáci označili jednání ruských posádek za ‚neprofesionální‘. Podle jejich názoru stíhačky Su-35 sevřely P-8A a bránily mu v ‚bezpečném manévrování‘,“ píše o americké propagandě ruská agentura.

Incident trval celkem 64 minut. Na webové stránce Šesté floty se objevily dva videozáznamy a fotografie, na nichž je tato situace zobrazena. Vojenské námořnictvo SS několikrát hlásilo zachycení svých letadel ruskými stíhačkami. Naposledy k podobnému incidentu došlo v dubnu. Na Ministerstvu obrany RF nejednou zdůraznili, že všechny lety ruských letounů probíhají v souladu s mezinárodními pravidly využití vzdušného prostoru nad neutrálními vodami.