Dvojitý klistýr pro pražskou kavárnu

Pražská kavárna si po léta navykla vyhrávat politické a kulturní boje i za pomoci švindlování a fixlování, respektive neuznat žádné vítězství krom těch vlastních, a to bez ohledu na realitu. Jenže takový způsob nejde uplatňovat do nekonečna.

Jan Kopal

Nevyjde-li vůle lidu dle jejich očekávání, svoláme demonstraci s pár kašpárky z kulturní fronty a prosadíme své milce. To je scénář, který s úspěchem několikrát zopakovali. Jenže to nejde aplikovat do nekonečna.

V tajné volbě do Rady České televize byli tento týden po velkých a dlouhých bojích zvoleni ekonomka Hana Lipovská a novinář Luboš Xaver Veselý. Začal šílený křik ze strany našich pravdoláskařů. A aby těch pohrom nebylo málo, tak vzápětí poslankyně SPD Karla Maříková nebyla poslaneckou sněmovnou vydána k trestnímu stíhání za své kritická slova na adresu muslimských migrantů. 2:0 pro svobodu, 2:0 pro návrat k parlamentní demokracii.

Do budoucna si budou muset kavárníci a havlofašisté zvykat, že jejich nestydaté a neopodstatněné požadavky narazí na odpor a vůli demokraticky zvolených zástupců lidu, který je jediným svrchovaným držitelem moci v České republice. Zákony totiž platí pro všechny, také pro havlojedy.

Výsady a zvláštní práva byly zrušena už po vyhlášení republiky v roce 1918, ale to některým jedincům stále nedochází. A Česká televize není žádné Krakonošovo, které by mělo napsáno ve znaku heslo ČT SOBĚ! Na to rychle zapomeňte!