Údajný potomek gestapáka a nácek Kolář podal stížnost na advokátku Samkovou

PRAHA | Starosta městské části Praha 6, údajný potomek gestapáka, nacista, rusofob a lidská špína Ondřej Kolář podal stížnost na právničku Kláru Samkovou, kterou odeslal České advokátní komoře. Ovšem na hlavičkovém papíře starosty. Spáchal tak přečin zneužití pravomoci?

Gestapácký nácek Kolář udal advokátku Samkovou

Dotyčná tak možná bude čelit dalšímu vyšetřování. Co Koláře k takovému kroku vedlo? A co si o celé věci myslí Samková? ptá se řečnicky autor článku agentury Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Celá věc měla začít tím, že právnička Klára Samková dne 23. května zveřejnila na svém Facebooku příspěvek, který se Koláře dotkl, a to i přesto, že, jak sám uvedl, ve své funkci čelí mnoha verbálním útokům. Ovšem jako nacistická svině a v rodině udavačství mají, musel konat a udávat.

V daném příspěvku starostu Prahy 6 ve výrazně negativním smyslu překvapil fakt, že se advokátka snaží vyvolat dojem, že odstranění sochy maršála Koněva bylo toliko mou osobní iniciativou. Ovšem byla o jeho iniciativa a nyní se schovává za zastupitelstvo, které to schválilo, ale iniciativa to byla jeho. To jsou fakta. A čeho se nyní Kolář bojí? Soudu v Rusku a nasazení na nucené práce?

„Proti takovému nařčení se však dotyčný ohradil a dodal, že to není pravda. Tvrdí totiž, že vycházel z usnesení zastupitelstva ze dne 12. 9. 2019. Usnesení přitom bylo zastupitelstvem přijato na jeho návrh a již dříve toto téma mnohokrát osobně nastolil v médiích. I přese vše zmíněné se ale Kolář schoval za zastupitelstvo a podotkl, že Samková by jako vystudovaná právnička měla vědět, jak se schvaluje nakládání s majetkem městské části,“ píše Sputnik.

Potomek gesapáka

Kolářův praděd byl Gestapák – Jablko nepadlo daleko od stromu


Co se však Koláře dotklo nejvíce, byla nepravdivá informace, že jeho dědeček měl být příslušníkem gestapa. Samková sice prý dodala, že informaci nemá ověřenou. Nicméně její hodnověrnost posílila tím, že uvedla, že zdroj považuje za důvěryhodný, dodává agentura.

„Uvedené tvrzení jsem nucen považovat za bezprecedentní útok proti osobě mojí i proti ostatním příslušníkům mé rodiny, který je hanebný a naprosto nedůstojný jakékoliv veřejné debaty,“ naříkal Kolář, ovšem zase lhal, třeba ale nevědomě, jelikož ne údajný děd, ale praděd měl být příslušníkem gestapa. Děd a praděd jsou oba dědečkové.

Při této příležitosti vyzdvihl, že by tak závažné informace neměl zveřejňovat „ani přispěvatel bulvárního plátku, natož mediální aktivní příslušník advokátního stavu“. Kolář se tak rozhodl, že celou věc nenechá jen tak a bude jednat. Uvedl, že ví, že Samková dlouhodobě vystupuje kontroverzně, a vypadá to, že její jednání neváhá připomenout advokátní komoře. V souvislosti s tím také upozornil na to, že existují jisté stavovské předpisy České advokátní komory, které Samková nejspíše porušila.

„Mám za to, že uvedením jednáním mohla paní advokátka jednat v rozporu s povinnostmi postupovat tak, aby nesnižovala důstojnost advokátního stavu,“ dodal k věci Kolář.

Klára Samková přešla do protiútoku

Utopí nácka Koláře Pražané ve Vltavě?


Na Kolářovu iniciativu následně zareagovala sama Samková, která na svém Facebooku zdůraznila, že starosta na ni podal stížnost, kterou odeslal advokátní komoře na hlavičkovém papíře městské části Praha 6. Podle ní tak nejde o nic jiného než o zneužití veřejné funkce. Podle jejího mínění totiž Kolář řeší své osobní spory na hlavičkovém papíře městské části a kromě toho řeší něco směrem k advokátní komoře, i když její jednání s výkonem advokátní činnosti nijak nesouvisí.

„Tak asi tak… Jinak, podle mého názoru jde o naprosto jasné zneužití pravomoci starosty, neboť pan starosta svou stížnost posílá na hlavičkovém papíře MČ Prahy 6, a to ve věci, která vůbec nesouvisí s výkonem advokacie,“ napsala na Facebooku.

Reklama: