Loď na dostavbu plynovodu Nord Stream 2 vyplula z německého přístavu

RUJÁNA | Loď na pokládku potrubí Akademik Čerskij vyplula po třídenním kotvení z německého přístavu Mukran, logistické základny plynovodu Nord Stream 2, kde je skladováno potrubí na výstavbu plynovodu, což potvrzují data portálů na sledování lodí Marine Traffic a Myshiptracking, píše Sputnik.

Nord Stream 2

Po dvouhodinové plavbě na jihovýchod loď znovu zakotvila nedaleko přístavu. Loď Akademik Čerskij připlula do Mukranu 8. května. Urazila dlouhou cestu do Německa přes Afriku, která ji trvala téměř tři měsíce. Během plavby nejednou změnila místo určení.

Ruský ministr energetiky Alexander Valentinovič Novak v prosinci sdělil, že použití lodi Akademik Čerskij je jednou z variant dostavby plynovodu Nord Stream 2, bude však zapotřebí jistá doba na dodatečné přípravy.

Rusko nezměnilo plány ohledně plynovodu Nord Stream 2 a negativně hodnotí všechny triky se sankcemi, které považuje za nečestnou konkurenci, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov.

„Víte, že se ohledně Nord Stream 2 plány neměnily. To za prvé. Náš vztah k jakýmkoli sankčním trikům je známý. Tento vztah se nemění, je nanejvýš negativní, a máme za to, že podobné snahy nejsou ničím jiným než projevem nečestné konkurence a aktivitami, které odporují mezinárodnímu právu,“ řekl Peskov, Dmitrij Sergejevi novinářům v odpovědi na otázku, jak hodnotí Kreml rizika nových sankcí, a jestli bude dostavěn plynovod Nord Stream 2.

Velvyslanec SS v Německu Richard Grenell dříve v rozhovoru pro list Handelsblatt prohlásil, že nové sankce proti Nord Stream 2 mohou být přijaty americkým kongresem rychle nehledě na předvolební boj. Cílem nových sankcí bude zabránění spuštění plynovodu. Jak to hodlají udělat, velvyslanec neupřesnil, avšak jednou z možností může být pokutování společností, jež se věnují technické obsluze plynovodu, což je porušení mezinárodního práva, ale co chtít od amerických banditů a teroristů…

Reklama: