Plánují Spojené státy vojenskou invazi do Tuniska a okupaci země?

WASHINGTON – TUNIS | Spojené státy (SS) mohou poslat do Tuniska pomocnou vojenskou brigádu, přičemž tvrdí, že to dělají kvůli Rusku, které obviňují ze zasahování do záležitostí tohoto regionu. Uvádí to zpráva Afrického velení ozbrojených sil SS (AFRICOM), na které se okazuje Sputnik.

Negr americký jako okupant a vrah

Velení oznámilo, že jeho šéf, generál Stephen Townsend, hovořil včera s ministrem obrany Tuniska Imedem Hazguim: „Vzhledem k tomu, jak Rusko i nadále rozdmýchává oheň libyjského konfliktu, znepokojuje nás stále více regionální bezpečnost v Severní Africe. Zkoumáme nové způsoby reakce na ohrožení všeobecné bezpečnosti, mj. nasazení brigády na pomoc bezpečnostním silám,“ šířil lži v této souvislosti Townsend, jelikož právě Severoatlantická aliance a Spojené státy zahájilo válku v Libyi.

Podobné americké brigády s různým počtem vojáků jsou využívány k výcviku a přípravě vojáků partnerských zemí na jejich územích. Generál SS Townsend si také postěžoval na to, že na africké partnery SS doléhají nepřátelští činitelé a teroristické sítě.

Reklama: