Americká agrese: Ruské stíhačky doprovodily americké bombardéry B-1B nad Černým mořem

MOSKVA | Stíhací letouny Vzdušně-kosmických sil Ruské federace donutily americké bombardéry B-1B Lancer, patřící Letectvu Spojených států (SS), aby se odvrátily od ruských hranic. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany, píše agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Daný resort uvedl, že systémy protivzdušné obrany zaznamenaly americká vojenská letadla nad Černým a Baltským mořem.

Následně byly do vzduchu vyslány stíhací letouny Su-27P a Su-30SM, které se přiblížily na bezpečnou vzdálenost k daným bombardérům. Ty pak doprovázely do té doby, dokud nezměnily kurz. Resort následně zveřejnil na internetu video, které celou akci znázorňuje.

Ministerstvo obrany přitom zdůraznilo, že lety ruských letadel proběhly „přísně v souladu s mezinárodními pravidly“. Po dokončení úkolu se bojovné letouny vrátily zpět na základnu.

Již dříve velení amerického letectva v Evropě oznámilo, že nad Černým mořem letěly dva bombardéry B-1B Lancer. Letadla vzlétla z letecké základny v Jižní Dakotě.

„Připomeňme, že to ale není to poprvé, co americké bombardéry provádí operace poblíž ruských hranic. Podle oficiálního mluvčího Kremlu Dmitrije Sergejeviče Peskova přítomnost amerických letadel na hranicích Ruska vytváří jen další napětí ve vztazích mezi oběma zeměmi. Moskva opakovaně vyzvala Washington, aby od těchto letů upustil, ale americké úřady to odmítly,“ píše Sputnik.