Volby přeji přeběhlíkům

Jak se pomalu zklidňuje a stabilizuje situace okolo koronavirové krize, vrací se naše politická scéna do normálu a k běžné normální agendě. Na pořád dne se dostávají přípravy na podzimní krajské a senátní volby.

Jan Kopal

Jako obvykle v takový čas přibývá politických přeběhlíků, kteří se náhle rozcházejí se svými mateřskými stranami a mění za běhu stranické dresy, které vztekle veřejně odhazují jako zatuchlé smetí. Najednou na své dosavadní formaci vidí jen chyby a nedostatky. Zajímavý úkaz.

Je přirozené, že jako se vyvíjí a zrají jednotlivci, tak vývojovými etapami procházejí také politické partaje. Strany a hnutí vznikají, prochází krizemi, zažívají secese i hořké konce. Je zajímavé sledovat, jak postupně oslabují tradiční a zavedené politické strany (ODS, ČSSD a komunisté).

Nejvíce krys opouštějících potápějící se loď mají aktuálně na kontě socani. Nelituji je, neb to jde na konto jejich šílené neomarxistické a vítačské politiky. Věřím však v nová hnutí s dynamickým růstem členské základny, jasným programem a pevným ideovým ukotvením. Takový subjekt nacházím v Trikolóře Václava Klause mladšího, který představuje ideální typ lídra a lodivoda pro rozbouřené časy, které nás bezpochyby čekají.