Plán na válku? Spojené státy prodávají majetek v Hongkongu kvůli napětí ve vztazích s Čínou

WASHINGTON | Americká vláda prodává majetek v elitních čtvrtích Hongkongu na pozadí vyhrocení napětí mezi Čínou a Spojených států kvůli akcím ČLR v Hongkongu, píše agentura Bloomberg s odkazem na zdroj z amerického ministerstva zahraničí. Jedná se o přípravu na válku Spojených států (SS) vůči Číně?

Ilustrační snímek

Tento majetek, včetně několika vil, se nachází ve čtvrti Showson Hill, píše větová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s tím, že jeho hodnota je odhadována na 1,3 miliardy dolarů, píše agentura s odkazem na portál HK01, na kterém byla zveřejněna oznámení o prodeji. Majetek patří jednomu z nejbohatších lidí ve městě.

„Kancelář ministerstva zahraničí SS pro provoz budov v zahraničí pravidelně přezkoumává zahraniční nemovitosti vlády SS v rámci globálního opětovného investování,“ píše se v dopise ministerstva zahraničí zaslaném Bloombergu.

Ministerstvo zahraničí SS investuje rovněž do jiných nemovitostí v Hongkongu patřících SS, včetně budovy generálního konzulátu, praví se v dopisu.

Reklama: