Štefan Harabin: Je důležité, aby naše děti věděly, jak Anglosasové připravovali Hitlera na konečné zničení Slovanů

KOŠICE | Slovenský soudce a předseda politické strany Vlast Štefan Harabin na sociální síti upozornil na to, že je potřeba, aby lidé věděli, jak to doopravdy bylo s druhou světovou válkou. Konkrétně zmiňuje roli Rudé armády a připomíná také, že by všichni měli vědět, jak Anglosasové připravovali Hitlera na konečné zničení Slovanů. Informuje Sputnik.

Štefan Harabin připomněl spojence Hitlera na likvidaci Slovanů

Štefan Harabin by byl rád, kdyby lidé znali pravdu o druhé světové válce. Na svém Facebooku je proto upozornil, že by měli dbát i na to, aby tuto pravdu znali i naši pokračovatelé, tedy děti a vnuci.

„Milé vlastenky, vážení vlastenci. Je pro nás mimořádně důležité, aby i naše děti, vnuci, naši pokračovatelé věděli, jak Anglosasové připravovali a podporovali Hitlera, s cílem konečné likvidace i Slovanů. Slované vyhráli druhou světovou válku díky hrdinství Rudé armády. Nehorázným mainstreamovým masírováním se do vědomí mladé generace podsouvá, že nás osvobozovali Američané. Pravda je bohužel taková, že těsně před skončením války zbytečně a nehumánně bombardovali Nitru, Bratislavu, Plzeň… a zabíjeli civilisty,“ napsal úvodem.

Dále pokračoval zmínkou o tom, kde by se tato fakta mohli lidé dočíst, a zaměřil se na nový unikátní informační zdroj.

„O tom, že tomu tak bylo, a o dalších detailech se můžete sami přesvědčit nahlédnutím do originálních historických materiálů otevřených v unikátním informačním zdroj – druhá světová válka v archivních dokumentech,“ dodal.

Ke svému příspěvku pak připojil odkaz na článek, v němž se uvádí, že ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin dne 15. ledna ve svém poselství Federálnímu shromáždění prohlásil, že v Rusku bude vytvořen kompletní soubor archivních materiálů o 2. světové válce, přičemž přístup k této sbírce budou mít všichni.

Daný zdroj je k nahlédnutí na portálu Prezidentská knihovna B. N. Jelcina Kanceláře prezidenta Ruské federace. Digitalizaci obrovského objemu dokumentů, včetně těch málo známých a nedávno odtajněných, provedl Rosarchiv za účasti archivní služby MZV, Ministerstva obrany, Federální bezpečnostní služby (FSB) a Služby zahraniční rozvědky Ruska. O jak grandiózní práci šlo, můžeme posoudit na základě jednoho faktu – nyní se ve zdroji nachází jen první část souboru materiálů. Ta je věnována historii před 2. světovou válkou a zachycuje období od ledna 1933 do 31. srpna 1939. Celkem se v ní nachází 1700 archivních dokumentů, fotografií a fragmentů filmových aktualit. Asi polovina z nich je publikována vůbec poprvé.

Pro historiky je tento zdroj hodnotný v tom, že dává do vědeckého oběhu nové archivní materiály. Pro publicisty je zajímavý tím, že jim umožňuje podívat se novým způsobem na takové delikátní momenty, jako byly pokusy o vytvoření systému kolektivní bezpečnosti v Evropě, na připojení Rakouska, na mnichovskou dohodu a zradu Československa ze strany západních mocností, na vztahy mezi hitlerovským Německem a Polskem, na neúspěch moskevských jednání představitelů SSSR, Anglie a Francie o společném odporu vůči německé agresi.