Babrák Obama se asi diví: Podle Američanů je pro ně největším strašákem Islámský stát. Íránu a Ruska se neobávají

WASHINGTON | Radikální teroristé z islamistické skupiny Islámský stát (IS) jsou pro Spojené státy (SS) mnohem větší hrozbou nežli Írán, Severní Korea či Rusko, informovala televizní stanice CNN o výsledcích svého průzkumu veřejného mínění. Informuje agentura RIA Novosti. Celých 68 % Američanů se obává islamistů z IS, je to podle nich největší hrozba.

Hussein - Černý diktátor z Bílého domu

Hussein – Černý diktátor z Bílého domu

Američané jasně ukázali, že mají trochu jiné priority, nežli jejich šašek z Bílého domu, který tam v zahradě poskakuje z větve na větev. Barack Hussein Obama, babrák zahraniční politiky SS, vloni totiž prohlásil, že největším ohrožením jeho země je IS, ebola a Rusko.

Koho se bojí Američané? Proč se nebojí své vlády?

Žebříček je jasný, tolik démonizované Rusko je až na čtvrtém místě: Největší obavy mají Američané, kterým média myjí mozky od rána do večera, z IS. Teroristů z IS se obává 68 % Američanů, pak následuje Írán 39 %, KLDR je hrozbou pro 32 % obyvatel SS.

Na čtvrtém místě se umístilo Rusko, toho se obává 25 % účastníků průzkumu, pak Čína, která má být podle 18 % respondentů hrozbou pro Spojené státy.