Jak zločinecká ČT vysvětlila, že ve Sněmovně zastoupené hnutí Trikolóra nesmí na její obrazovky?

PRAHA | Majitelka komunikační agentury, členka hnutí Trikolóra a jeho tisková mluvčí Ivana Kerlesová na svém účtu na Facebooku promluvila o tom, proč se hnutí Václava Kaluse mladšího Trikolóra do České televize nedostane.

Proč má Trikolóra zákaz na obrazovkách ČT

„I když se snažila vedení zpravodajství ČT několikrát kontaktovat, vždy jí přišla neuspokojivá odpověď,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na sociální síti Ivany Kerlesové se objevil příspěvěk s názvem „Zpravodajská (ne)závislost ČT se zákazem Trikolóry aneb Divák až na posledním místě“. V něm dotyčná pojednává o veřejnoprávní televizi a o tom, proč v ní má hnutí Trikolóra „zákaz“.

Ivana Kerlesová

V úvodu svého příspěvku však začala zmínkou o nedávných volbách členů do Rady ČT: „Redakce zpravodajství a publicistiky České televize se bouří proti nově zvoleným členům Rady ČT. Ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Luboš Xaver Veselý se už dříve nechali slyšet, že chtějí větší nezávislost zpravodajství a publicistiky. O tom, co je ‚nezávislé‘ dnes rozhodují vedoucí zpravodajství ČT. Ale co divák? Na co má nárok on?“ ptá se na začátku.

V další částí pak podotýká, že se hnutí Trikolóra do České televize nedostane. A to, podle jejích slov, ani s návrhem podpory zaměstnávání lidí předdůchodového věku, ani s návrhem na zvýšení důchodů, ani když upozorňuje na nebezpečí omezení zbraní pro slušné lidi, ani s návrhem pomoci pro Sokolovsko, kde ztratí práci tisícovka lidí…

„Vedení zpravodajství České televize jsem z pozice tiskové mluvčí Trikolóry několikrát psala. Žádala jsem, aby ČT o podobných tématech pro lidi informovala. Mimochodem, redaktorům i vedoucím ČT posíláme všechny tiskové zprávy a zveme na tiskové konference v poslanecké sněmovně, kde témata prezentujeme. Poslanci Václav Klaus ml. a Zuzana Majerová Zahradníková k nim hovoří i na jednáních sněmovny,“ nastínila věc.

Zmínila také to, co jí vždy ČT na její zprávy odpoví. „Česká televize postupuje při určování časové proporce celkového zastoupení kandidujících subjektů ve vysílání v souladu se zásadou odstupňované rovnosti. Postup České televize je úměrný politickému a společenskému významu jednotlivých subjektů…“ uvedla příklad.

„Můj argument, že nulová informovanost o návrzích Trikolóry, které se přímo dotýkají životů lidí, neodpovídá tomuto kritériu, nikdo nepřipustil,“ dodala k věci.

Ve svém facebookovém postu pak připomněla také jednu událost z loňského podzimu. Tehdy totiž Jihočeská univerzita zakázala apolitickou přednášku Václava Klause mladšího, a to i přesto, že ostatní politici na její půdě své myšlenky prezentovali.

„Kauzu chtěli natočit jihočeští redaktoři ČT. Dopoledne jeden z nich telefonicky avizoval, že téma nabídne Praze a přijede i s kameramanem. Ten den se už neozval. Praha to zřejmě zakázala, protože vedoucí redaktoři zpravodajství usoudili, že by se diváci neměli dozvědět o tom, že Klause někde zakázali,“ prozradila, jak se celá věc odehrála.

Kerlesová přitom podotkla, že jde o ty samé redaktory, kteří dnes rozhodují o tom, na co by se měl divák ČT dívat a co je naopak pro jeho úsudek škodlivé.

„My všichni, kteří jsme nuceni platit koncesionářské poplatky, máme právo na nezávislé zprávy. Takové, které informují o postojích zprava, zleva, svrchu i zdola. A pokud toto podpoří noví radní ČT, veřejnost jim bude vděčná,“ napsala závěrem.

Reklama: