Argentinská prezidentka Cristina Fernández de Kirchner dnes ukončí státní návštěvu Ruské federace

MOSKVA | Prezidentka Cristina Fernández de Kirchner dnes ukončí svou oficiální státní návštěvu v hlavním městě Ruské federace. Do Moskvy přicestovala 21. dubna, kdy byla přivítána svým protějškem Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Mezi oběma vrcholnými představiteli jsou evidentně vztahy na vyšší úrovni, nežli jen na bázi formální. 

Cristina Fernández de Kirchner a Vladimir Vladimirovič Putin | Foto. ria.ru

Cristina Fernández de Kirchner a Vladimir Vladimirovič Putin | Foto. ria.ru

Mezi Ruskem a Argentinou byla podle informací agentury RIA Novosti, kterou poskytl poradce ruského prezidenta Jurij Ushakov, uzavřena i Smlouva o strategickém partnerství, která na úrovni bilaterálních vztahů posílí spolupráci obou zemí v oblasti globální zahraniční politiky, kdy obě země budou své zahraničněpolitické kroky koordinovat.

Během návštěvy bylo mezi Ruskem a Argentinou podepsáni více jak 20 smluv v oblasti energetiky,  ekonomiky, rozvoje, vojenství a jaderného programu.

V letošním roce je to 130 let, kdy byly navázávány první oficiální diplomatické vztahy mezi Ruskem a Argentinou. K té příležitosti byla v Moskvě otevřena výstava pod názvem Eva Peron nositelka míru.