Příčinou rozsáhlých nepokojů ve Spojených státech je něco jiného, a ne smrt černocha, míní známá ekonomka

PRAHA | Ekonomka Markéta Šichtařová uvedla na svých sociálních sítích svoji verzi událostí, které vedly k rozsáhlým nepokojům probíhajícím ve Spojených státech (SS). Údajné zabití černocha policistou přitom neuvádí jako hlavní důvod. Navíc oficiální první pitva spojitost se smrtí a zatčením vyloučila, to až následná „politická“ zmanipulovaná pitva je dala do souvislosti, navíc irelevantní, jelikož si jí objednala rodina mrtvého.

Ekonomka Šichtařová komentuje barevnou revoluci ve Spojených státech

„Ne, nemyslím, že by rabování v USA vyvolala smrt George Floyda. Nepokoje sice v USA přichází periodicky, ale tyhle se rozsahem vymykají. Myslím, že je vyvolala frustrace,“ napsala ekonomka na Facebooku. Jí zmíněnou frustraci údajně mezi americkými občany vyvolala vysoká úroveň nezaměstnanosti v kombinaci s opatřeními, která činily americké úřady v boji proti koronaviru.

„Raketový nárůst nezaměstnanosti + zavření doma jako ve vězení + strach o život v důsledku uměle vyvolané neopodstatněné davové psychózy = nadlimitní počet jedinců, kterým začne kapat na karbid. Vypnutí ekonomiky pandemii nezastavilo. Jen oslabilo civilizaci. Vypnutí ekonomiky byl zločin z hlouposti,“ myslí si Šichtařová, která obratem dodala: „Tohle je jen začátek. Další daně za blbost budou následovat.“

Ilustrační snímek

Televizní kanál RT na svém portálu dnes informoval o tom, že v americkém Louisville (Kentucky) policie a armáda opětovala palbu poté, co bezpečnostní jednotky byly samy terčem ostřelování vedeného z davu. V důsledku toho zemřela jedna osoba. Místní ředitel policie Steve Conrad prohlásil, že jeden z protestujících zemřel. Není ale zatím jasné, zdali se jedná o osobu, která předtím střílela z davu. V důsledku incidentu bylo vyslechnuto několik svědků a podezřelých, dodal.

Ve Spojených státech vypukly v desítkách měst protesty doprovázené nepořádky a rabováním poté, co jeden z policistů klečel přes 8 minut na krku černocha George Floyda při jeho zatýkání. Ten následně v nemocnici zemřel, jeliož by tlustý s nemocným srdcem. K události došlo v Minneapolisu 25. května.

Demonstrace, které v noci opakovaně přerostly v pouliční nepokoje, jsou směřované proti policejnímu násilí páchaném na černošském obyvatelstvu Spojených států. To však je za brutální většinou kriminality. Prostě co špína, to černá špína…

Reklama: