Inženýr Zeman najde cestu do Říma

PRAHA | Prezident České republiky zaslal gratulační dopis italskému velvyslanci Francescu Saveriu Nisiovi, v němž uvedl, že plánuje cestu do Itálie. Informoval o tom oficiální web prezidenta, píše Sputnik.

Ing. Zeman – korunovační virotik

Zaprvé prezident poblahopřál velvyslanci u příležitosti státního svátku Dne republiky a konstatoval, že vztahy mezi Italskou a Českou republikou jsou založeny na sdílení společných hodnot a také na oboustranně prospěšné spoluprací v politické, ekonomické i kulturní oblasti.

Poté zmínil plánovanou státní návštěvu Itálie. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka je návštěva Itálie plánována dlouhodobě, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Pevně věřím, že moje plánovaná podzimní státní návštěva Vaší země přispěje k prohloubení tradičně vynikajících vazeb mezi našimi národy,” napsal Zeman v dopise adresovaném velvyslanci.

Ve svém dopisu také připomněl fakt, že Itálie patří mezi země nejvíce zasažené „epidemií“ koronaviru. „Dovolte mi, aby vyjádřil nejen soustrast pozůstalých obětí pandemie, ale také úctu k práci všech, kteří se této hrozbě postavili. S nadějí sleduji pozitivní vývoj v posledních týdnech a přeji italskému národu co nejrychlejší zotavení,” napsal otavený inženýr Zeman, který zažil virus u korunovačních klenotů – korunovační virus.

Reklama: