Outdorový módeman po sezóně

Mnohý vrcholných českých politiků má omezený rozhled, a to nejen v politické sféře. Občas by neškodilo vzít du ruky klasické spis Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského, který se věnoval pravidlům slušného chování a etikety u nás. Obdobnému tématu se věnoval i Ladislav Špaček. Četba těchto knih může obohatit a povznést.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Jan Hamáček se rozhodl zapsat do dějin sociální demokracie jako jasný antipod Jiřího Paroubka, který svého času do světa vytruboval na tiskovkách v Lidovém domě, že nepřišel od táboráku a on na to má (myšleno tím kvalitní obleky). Hamáček se naopak rád stylizuje do role hloupého Honzy, který neví ani, jak se má slušně obléct.

Nějaký mediální poradce mu asi v dobré víře poradil, ať se snaží zahrát na lidovou strunu, že jsou burani v kurzu (jako např. ve Spojených státech amerických). Tak si to Hamáček vzal k srdci a vyložil po svém. Za vrcholnou módní kreaci má pak pan Hamáček střídání červené mikiny s modrým svetrem.

Hold tomu, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. A může být stokrát předsedou vládní strany a navíc i vicepremiérem vlády České republiky. Outdoor skutečně nefrčí při všech příležitostech…

Když píčus potká píčuse – Nadvláda debilů Babiše (vpravo ten chumaj) a Hamáčka (zločinec vlevo)

Reklama: