Prase Pavel Novotný se zpovídal za slova o věšení Lavrova? Ale jen v Praze. Jak by dopadl v Moskvě?

PRAHA | „Bude bavendo.“ Tak okomentoval starosta Řeporyjí předvolání ve věci „úmyslného narušení občanského soužití“, když do médií vícekrát zopakoval slova o „věšení“ ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova. Píše Sputnik.

Pavel Novotný jako pytel lidských hoven třikrát jinak

Proti Pavlovi Novotnému, který proslul jako starosta, jenž ve své obci umístil památník vlasovcům, kteří v dobách druhé světové války kolaborovali s nacisty a dopouštěli se zločinů na civilistech, bylo zahájeno přestupkové řízení a byl předvolán k ústnímu jednání.

Z dokumentu, jenž Novotný sám publikoval na sociálních sítích, vyplývá, že se dopustil přestupku proti občanskému soužití za jeho slova, která pronesl pro reportéry ruské televize Zvezda: „Samozřejmě bych pověsil Lavrova“. Tento výrok následně zopakoval pro další česká média.

Pavel Novotný, který na své sociální sítě umístil předvolání i se svojí adresou trvalého bydliště, samotný dokument okomentoval slovy: „Bude bavendo.“

Sergej Viktorovič Lavrov komentuje tři pražské čuráky – Novotného, Koláře a Hřiba

Starosta Pavel Novotný v minulosti nechal v Řeporyjích instalovat pomník kolaborantům s nacisty vlasovcům. Kvůli tomu do obce přijelo v minulosti několik ruských televizních štábů, kteří natáčeli s Novotným rozhovory a zajišťovali živé vstupy do vysílání, kde se Novotný hrubě a sprostě vyjadřoval na adresu účinkujících.

Proti Novotnému rovněž bylo směřováno trestní oznámení za slova o tom, že poslanec českého parlamentu za KSČM Zdeněk Ondráček „by měl viset“ za jeho návštěvu Doněcké lidové republiky.

Nynější starosta Řeporyjí je bývalý bulvární novinář, který v minulosti zmínil, že jeho branže bude věnovat tolik pozornosti zemřelé zpěvačce Ivetě Bartošové, až ji nakonec zabije.

„Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme. Ona se však zabíjí i sama, ale o tom se nebavme. Faktem je, že na ní dlouhá léta parazitujeme, lidsky ji už i lituji. Uvědomuji si, že když ji vyfotí pomočenou, je to nedůstojné, a že skutečně přispíváme k jejímu blížícímu se konci. Poptávka po ní je neskutečná, články o ní si otvírají i lidi, kteří bulvár nečtou. Pak jdou hranice stranou a budeme na ní parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm. Je to tvrdé a morálně špatné, ale tak to je,“ citoval slova Novotného portál Idnes v létě roku 2013.