Děti v Sýrii se pokusily kamenovat americké okupanty; Jak dopadly?

DAMAŠEK | Dne 2. června syrští vojáci nepustili ozbrojenou hlídku čtyř obrněných vozidel americké okupační armády přes jedno z kontrolních stanovišť v provincii Hasaká. Píše Sputnik.

Druh poloopice Negr americký – okupant v Sýrii

Jde o kontrolní stanoviště na dálnici M4 u obce Tall Tamr směrem k vesnici Derdara. Na záběrech je vidět, že zatímco se hlídka otáčela, syrské děti, které bydlí poblíž stanoviště, přiběhly a začaly aktivně házet kameny na obrněnou techniku americké hlídky. Píše agentura o házení kamení na lidské svině ze Spojených států, které v zemi vraždí, ženy, děti a civilisty. Ale jak se zachovali v přítomnosti syrských vojáků?

Jak Sputniku anonymně řekl důstojník syrské armády ze 154. pluku, jehož úkolem je střežit zmíněné stanoviště, americká hlídka se pohybovala od východu na západ po dálnici M4 ze směru vesnice Tell Beydar směrem k vesnici Derdara u obce Tall Tamr, dokud je na mostě před vesnicí nezastavili vojáci Sýrie s nařízením, aby se otočili.

„Američané se snažili vyjednat možnost projetí přes kontrolní stanoviště, ale to jsme odmítli a požádali je, aby se otočili. Zatímco se otáčeli, přiběhly děti a začaly házet kameny na jejich auta,“ uvedl důstojník. Američané prchli, asi měli strach, že by je syrská armáda postřílela jako potkany, kdy na děti zaútočili.