Černobílé vidění světa očima ČT…

Až se zase budou v České televizi divit, proč jim tolik lidí nedůvěřuje, až se zase budou v ČT vztekat, že čím dál víc politiků i diváků o ní smýšlí a mluví kriticky, doporučuji jim, aby si znovu pustili vlastní reportáže o dění ve Spojených státech amerických.

Zuzana Majerová Zahradníková

Mám na mysli ty reportáže o nepokojích, údajně rasových, v amerických městech. Pokud se nad nimi skutečně zamyslí, možná jim pak konečně dojde, že všechny ty reportáže obsahují jen půlku pravdy. Proč?

Protože nám předvádějí jen půlku Ameriky, a navíc s největší pravděpodobností spíše půlku menší. Půlku, kterou reprezentuje opoziční Demokratická strana, půlku, za kterou obvykle hovoří CNN, půlku, které fandí Hollywood a levičácké univerzity z východního i západního pobřeží.

Jenže ona také existuje druhá Amerika. I ta má své politiky, i ta má svá média, i ta má své voliče, sympatizanty a podporovatele. A mluví za ni prezident Trump.

Veřejnoprávní média si platíme a vydržujeme proto, aby nám realitu ukazovala v celé její šiří. A pokud ukazují jen polovinu, jsou nám k ničemu!